PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomogą szkolić sportowców

  • KB    13 maja 2010 - 15:00

Zarząd województwa kujawsko-pomorskie przyznał granty w konkursie na dofinansowanie organizacji szkoleń dla młodych sportowców z regionu. Wsparcie w wysokości prawie 1,2 miliona złotych trafi w tym roku na realizację 82 przedsięwzięć.
Część środków to wkład  województwa w realizację szkoleń kadry wojewódzkiej młodzików w ramach rządowo-samorządowego programu „Preselekcja młodzieży do sportu”. Pozostałe pieniądze zostaną przeznaczone na organizację różnego rodzaju szkoleń sportowych dla dzieci i młodzieży,  przeprowadzanych w klubach lub na obozach i wyjazdach treningowych.

Konkurs był adresowany do klubów, stowarzyszeń i związków sportowych z terenu naszego województwa kujawsko-pomorskiego. Podstawowym kryterium przyznania wsparcia były osiągane przez zawodników wyniki sportowe. Szansę na otrzymanie grantów miały wszystkie kluby i organizacje z regionu, które otrzymały co najmniej 15 punktów w krajowym systemie sportu młodzieżowego.

- Wspieranie sportowych inwestycji oraz innych przedsięwzięć związanych ze sportem to priorytet dla samorządu województwa. Pomagamy w rozwoju sportowych talentów między innymi przyznając co roku stypendia dla zawodników z Kujaw i Pomorza, a także kierując wsparcie na organizację szkoleń - mówi marszałek Piotr Całbecki.

W tym roku kujawsko-pomorski urząd marszałkowski pomoże w realizacji 82 zgrupowań treningowych, szkoleń i obozów sportowych. Na ten cel przeznaczono 1,17 mln zł . Prawie 73 tysiące złotych otrzymała ALKS „Stal” z Grudziądza, kolejne 20 tysięcy złotych trafiło do Bydgoskiego Klubu Sportów Gimnastycznych „Zawisza”na organizację szkoleń w gimnastyce i akrobatyce sportowej. Toruński Klub Sportowo-Turystyczny „Budowlani” otrzymał wsparcie na szkolenia w sekcjach piłki siatkowej, wioślarskiej i szermierczej, a 10 tysięcy złotych na szkolenia dzieci i młodzieży z powiatu świeckiego trafi do Klubu Sportowego „Wda” w Świeciu nad Wisłą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.