Pomorskie: 23 gminy wystąpiły o zasiłki dla 1838 poszkodowanych w nawałnicach

Do środy (16.08) o zasiłki dla 1838 poszkodowanych wystąpiły 23 gminy w woj. pomorskiego. Pierwsze kwoty wypłacono już w Chojnicach.
Pomorskie: 23 gminy wystąpiły o zasiłki dla 1838 poszkodowanych w nawałnicach
Poszkodowane gminy z województwa pomorskiego odwiedził m.in. Jan Szyszko, szef resortu ochrony środowiska (fot. Facebook/Pomorski Urząd Wojewódzki)

Jak poinformował dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku Waldemar Świąder, z danych wojewódzkich służb wynika, że nawałnica wyrządziła szkody na terenie co najmniej 23 pomorskich gmin: tyle samorządów zgłosiło dotychczas - w imieniu w sumie 1838 swoich mieszkańców - chęć skorzystania z zasiłków w wysokości do 6 tys. zł.

Świąder wyjaśnił, że najwięcej, bo 806 wniosków, złożyli mieszkańcy miasta i gminy Brusy. Urząd Gminy Chojnice przyjął 637 wniosków, Urząd Miejski w Czersku - 150, Urząd Gminy Parchowo - 100, a Urząd Gminy Dziemiany - 83. Czterech mieszkańców gminy Cewice stara się też o zasiłki w wysokości do 20 tys. zł.

Pierwsze kwoty, do 6 tysięcy złotych, zostały już wypłacone ponad 30 osobom w gminie Chojnice. "W przelewach przekazaliśmy na konto poszkodowanym przez nawałnicę 90 tys. zł, a od czwartku w kasie będzie do wypłaty 50 tys. zł" - powiedziała dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chojnicach Grażyna Dąbrowiecka.

Wyjaśniła, że liczba czekających na wypłatę pieniędzy wśród mieszkańców gminy Chojnice sięga dotychczas ok. 320 osób. Lista ta nie jest jednak zamknięta, ponieważ cały czas trwa szacowanie strat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU