PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomorskie wspiera policję

  • AZA    1 lipca 2010 - 15:22

Marszałek Mieczysław Struk przekaże kolejne 100 tys. zł oraz dwa motory dla pomorskiej policji.
Marszałek Mieczysław Struk przekaże komendantowi wojewódzkiemu policji Krzysztofowi Starańczakowi decyzję o wsparciu finansowym w wysokości 100 tys. zł z przeznaczeniem na zakup paliwa oraz użyczeniu dwóch motocykli. Uroczystość odbędzie się w piątek, 2 lipca o godz. 12.00, w siedzibie Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku (ul. Równa 19/21)

W sumie samorząd województwa pomorskiego przekazał w tym roku policji już 300 tys. zł. W maju br. Komenda Wojewódzka Policji otrzymała od marszałka Mieczysława Struka 200 tys. zł na remont pomieszczeń laboratorium w Gdańsku. Coroczne wsparcie pieniężne na zakup benzyny pozwala pomorskiej policji sprawie wykonywać swoje działania w wymagającym okresie letnim.

W tym roku wakacyjną pracę funkcjonariuszy usprawnią również dwa motocykle, zakupione na potrzeby egzaminacyjne Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Decyzja o użyczeniu pojazdów pomorskiej policji to efekt współpracy pomiędzy Urzędem Marszałkowskim i KWP. Dzięki temu działania mające na celu podniesienie bezpieczeństwa na drogach województwa pomorskiego przynoszą o wiele większe efekty.

Nie jest to jedyne działanie samorządu województwa pomorskiego i podlegającego mu PORD na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w regionie. Rocznie na prace związane z poprawą bezpieczeństwa na drogach przeznaczanych jest blisko 250 tys. zł. Są to koszty działań związanych głównie z edukacją dzieci i młodzieży.

PORD wyposażył już 76 miasteczek ruchu drogowego w szkołach, przekazując także materiały dydaktyczne w zakresie wychowania komunikacyjnego. Pracownicy PORD uczestniczą w licznych imprezach masowych organizowanych przez instytucje samorządowe, organizacje pozarządowe i szkoły, gdzie w formie zabawy, konkursów, testów przypominają zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Wiele z tych działań prowadzonych jest wspólnie z policją, strażą miejską i innymi służbami. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.