Pomysł na basen

Ruszył konkurs na modernizację i rozbudowę basenu przy ul. Bażyńskich w Toruniu oraz zagospodarowanie terenów wokół niego.
Pomysł na basen
Basen przy Bażyńskich jest jedynym w Toruniu z niecką o głębokości 3,85 m, pozwalającą na treningi skoków oraz organizację szkoleń nurkowania. Fot. Pixabay.com

Celem konkursu jest uzyskanie najlepszego koncepcyjnego rozwiązania urbanistyczno-architektonicznego pod względem funkcji i formy dla rozbudowy budynku basenu przy ul. Bażyńskich oraz zagospodarowania terenów wokół basenu na cele rekreacyjno-sportowe.

Ma to być obiekt nowoczesny technologicznie, wyposażony w instalacje oraz rozwiązania umożliwiające ograniczenie kosztów utrzymania budynku oraz zanieczyszczenia środowiska. Zaprojektowany budynek oraz jego otoczenie powinno być przyjazne dla wszystkich użytkowników. Ważnym celem jest także uzyskanie i utrzymanie rentowności obiektu. Uczestnik konkursu powinien rozważyć i zaproponować nowe funkcje, które pozwoliłyby zwiększyć dochodowość obiektu.

Basen przy ul. Bażyńskich 9-17 w Toruniu działa od lat 80. Pierwotnie był obiektem zakładów Elana, a obecnie ogólnomiejskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU