PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomysły radnych na ożywienie centrum Radomia

  • PAP    4 grudnia 2012 - 19:00
Pomysły radnych na ożywienie centrum Radomia

Zwolnienie części przedsiębiorców od podatku od nieruchomości, budowę wielopoziomowego bezpłatnego parkingu w centrum Radomia i przywrócenie ruchu na fragmencie głównej ulicy miasta proponują radomscy radni PO. Pomysły te podobają się miejscowym kupcom.
Radni Platformy Obywatelskiej podkreślali podczas wtorkowej konferencji prasowej, że chcą w ten sposób pomóc lokalnym przedsiębiorcom i ożywić centrum Radomia. Szef klubu radnych PO Waldemar Kordziński przypomniał, że radomscy kupcy podczas październikowej nadzwyczajnej sesji rady miejskiej narzekali, że coraz mniej radomian robi zakupy w centrum miasta, bo obowiązuje tam strefa płatnego parkowania.

Będący w opozycji do rządzącej w mieście koalicji PiS-PSL radni PO zaproponowali, by w centrum miasta wybudować wielopoziomowy bezpłatny parking. Według radnego Jerzego Zawodnika inwestycja powinna zostać sfinansowana m.in. z dochodów, jakie miasto uzyskuje z funkcjonowania strefy płatnego parkowania.

Prezes Stowarzyszenia Kupców Polskich w Radomiu Henryk Dudek powiedział, że lokalni przedsiębiorcy są podobnego zdania.

"Jeśli zależy nam na ożywieniu centrum miasta, to taki parking jest niezbędny. Klienci wybierają przecież te placówki handlowe, do których mają dogodny dojazd i darmowe miejsca parkingowe" - podkreślił. Według niego rozważenia warta jest też inna propozycja radnych PO. Chodzi o przywrócenie ruchu na części głównej ulicy Radomia - Żeromskiego, co umożliwiałoby - jego zdaniem - łatwiejsze dotarcie do ścisłego centrum.

Radni PO przygotowali też projekt uchwały zwalniającej od płacenia podatku od nieruchomości przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą w miejscach, do których dostęp jest utrudniony ze względu na realizowane w pobliżu inwestycje publiczne.

Według Dudka byłoby to rozwiązanie korzystne dla przedsiębiorców. Jak powiedział, wielokrotnie zdarzało się, iż ze względu na prowadzoną w mieście inwestycję, np. przebudowę ulicy, klienci omijali tę okolicę, a kupcy ponosili straty.

Kordziński zapowiedział, że propozycje PO zostaną przedstawione na najbliższym posiedzeniu komisji budżetowej rady miejskiej. Radni PO złożą też wnioski o wprowadzenie poprawek do projektu przyszłorocznego budżetu. Chodzi m.in. o zagwarantowanie 500 tys. zł na wykonanie koncepcji budowy bezpłatnego parkingu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.