PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 1 mld zł na mieszkalnictwo, drogi i kolej

  • PAP    4 września 2014 - 18:20
Ponad 1 mld zł na mieszkalnictwo, drogi i kolej

- Prawie 1,7 mld zł ma trafić w 2015 r. na wsparcie mieszkalnictwa z budżetu państwa - wynika z opublikowanego projektu ustawy budżetowej na przyszły rok. Na program "Mieszkanie dla Młodych" przeznaczono 715 mln zł.
Jak wyjaśniono w projekcie, rząd chce zwiększyć liczbę dostępnych pod względem cenowym mieszkań na rynku własnościowym, a także na rynku najmu. Ponadto część pieniędzy z puli środków przeznaczonych na mieszkalnictwo ma trafić na utrzymanie i poprawę stanu technicznego istniejącego budownictwa mieszkaniowego.

W przyszłorocznym budżecie zaplanowano 967,6 mln zł na krajowe pasażerskie przewozy kolejowe, ponad 2 mld zł na utrzymanie infrastruktury kolejowej oraz 3,6 mln zł na infrastrukturę portową.

Czytaj też:  Więcej samorządów otrzyma pieniądze na drogi lokalne

Dodatkowo w rezerwach celowych zabezpieczono środki w wysokości 1 mld zł na "Narodowy Program Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój" oraz 150 mln zł na dofinansowanie m.in. remontów dróg wojewódzkich.

Z projektu wynika, że na transport kolejowy, w tym m.in. poprawę infrastruktury czy modernizację taboru, rząd planuje przeznaczyć w budżecie zadaniowym 2015 roku 9,5 mld zł, z czego blisko 4 mld będą pochodziły z budżetu państwa, a 5,5 mld ze środków europejskich.

Czytaj też:  Coraz więcej gmin chce budować mieszkania ze wsparciem państwa

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.