PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 1150 wniosków w budżecie obywatelskim Łodzi

  • JS    27 marca 2018 - 21:29
Ponad 1150 wniosków w budżecie obywatelskim Łodzi
Na realizację zadań z budżetu obywatelskiego na 2018 rok przeznaczono 40 mln zł (fot. z arch. UMŁ)

Wczoraj (26 marca) o północy upłynął przedłużony termin nadsyłania wniosków w ramach zadań budżetu obywatelskiego na 2018 rok w  Łodzi.
- Tradycyjnie łodzianie nie zawiedli i na ten moment mamy 1148 zgłoszeń, ale jeszcze czekamy na przesyłki pocztowe, więc wniosków może być więcej. Większość projektów dotyczy prac remontowych, poprawy infrastruktury, inwestycji w szkołach, w sport, rekreację i kulturę - powiedział wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Paweł Bliźniuk.

Nie zabrakło oczywiście propozycji oryginalnych i zaskakujących jak choćby sprowadzenia pandy do łódzkiego zoo, zorganizowania wioski historycznej albo konkursu, dotyczącego przepisu na słodki symbol Łodzi w postaci ciasta czy deseru.

Jak poinformował dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ Grzegorz Justyński, po rejestracji wszystkich wniosków nastąpi ich wstępna weryfikacja i przekazanie do odpowiednich komórek urzędu. Po opracowaniu pełnej listy wniosków odbędą się konsultacje społeczne, również w formie 18 spotkań bezpośrednio z mieszkańcami, a jesienią łodzianie zagłosują na wybrane propozycje. Na realizację zadań z budżetu obywatelskiego na 2018 rok przeznaczono 40 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.