PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 120 tys. chce zmian w finansowaniu JST

  • AT    20 września 2012 - 19:58
Ponad 120 tys. chce zmian w finansowaniu JST

- Pod obywatelskim projektem Ustawy o zmianie ustawy o finansowaniu samorządów podpisało się ponad 120 tysięcy osób - podają pracownicy biura prasowego akcji "Stawka większa niż 8 mld".
Od lipca 2012 trwa w Polsce obywatelska akcja "Stawka większa niż 8 mld" zainicjowana przez organizacje samorządowe.

- Zbliżamy się do jej podsumowania. Na dziś pod obywatelskim projektem Ustawy o zmianie ustawy o finansowaniu samorządów podpisało się ponad 120 tysięcy osób - podają pracownicy biura prasowego akcji.

Jak informują działania związane ze zbliżającym się (26-27 września 2012) Samorządowym Kongresem Oświaty jak i obywatelską akcją "Stawka większa niż 8 mld" są w dotychczasowej historii samorządu bezprecedensowe.  

Czytaj też: Stan finansowy samorządów jest coraz gorszy

Przedstawiciele samorządów podkreślają, że działania te mają na celu publiczne zgłoszenie najważniejszych, dotąd niedocenianych problemów lokalnych, a jednocześnie przedstawienie konstruktywnych propozycji ich rozwiązania.

Podsumowanie obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej wnoszącej projekt ustawy o zmianie ustawy o dochodach jst oraz kampanii "Stawka większa niż 8 mld" odbędzie się 27 września o godz. 13.10-14.00 (Sala Kongresowa PKiN) w Warszawie, bezpośrednio po zakończeniu obrad Samorządowego Kongresu Oświaty.

Czytaj też:Samorządy walczą o 8 mld zł

Postulaty finansowe samorządów, zgłaszane podczas całej kampanii "Stawka większa niż 8 MLD" oraz oświatowe, zostaną wzmocnione przemarszem samorządowców z placu Trzech Krzyży do Sejmu, gdzie zostaną złożone podpisy zebrane pod projektem obywatelskim, dotyczącym ustawy o dochodach JST (zwiększenie udziału w PIT, przywrócenie zapisu o rekompensowaniu zmian ustawowych w dochodach własnych JST, wprowadzenie subwencji ekologicznej).

Przekazany zostanie także projekt samorządowy, dotyczący zmian w Karcie Nauczyciela i ustawie o systemie oświaty (ostateczna wersja zostanie przyjęta i podpisana przez uczestników na Kongresie).

Przemarsz odbędzie się po zakończeniu obrad Kongresu 27 września o godzinie 15.00. Uczestnicy wyruszą spod pomnika Wincentego Witosa, przy Placu Trzech Krzyży.

Udział w przemarszu zapowiedzieli samorządowcy z całej Polski. Pod projektem ustawy samorządowcy, członkowie stowarzyszeń i wolontariusze zebrali już ponad 120 tysięcy podpisów. Liczba ta wciąż rośnie.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej dotyczącej projektu ustawy o zmianie ustawy o dochodach JST oraz Biuro prasowe Akcji Stawka większa niż 8 mld.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.