PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 86 mln zł pożyczek dla małopolskich przedsiębiorców

  • PAP    29 grudnia 2009 - 20:21

Ponad 86 mln zł trafi do małopolskich przedsiębiorców w formie pożyczek dla najmniejszych, małych i średnich firm - podał marszałek województwa małopolskiego Marek Nawara. Program funduszy pożyczkowych ruszy na początku roku.
"Do małopolskich przedsiębiorców trafi ok. 4 tys. pożyczek w wysokości od 5 do 200 tys. zł. Będą one udzielane na lepszych warunkach niż w bankach komercyjnych" - powiedział na konferencji prasowej dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości Rafał Solecki.

"Zabezpieczenia pożyczek będą mniejsze niż w bankach i wszystko powinno trwać nieco szybciej. Na skutek globalnego kryzysu uzyskanie kredytu w banku komercyjnym nie jest tak proste jak kiedyś" - dodał.

Pieniądze będą pochodzić z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Rozdziałem pożyczek zajmie się 6 wyłonionych w konkursie fundacji i stowarzyszeń z regionu, z którymi Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości podpisze w środę umowy na prowadzenie funduszy pożyczkowych.

Zarząd województwa małopolskiego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 przeznaczył na rozwój przedsiębiorczości w regionie 190 mln euro. Część tych pieniędzy została już rozdysponowana, a reszta zostanie rozdzielona do 2013 r. w ramach kolejnych funduszy pożyczkowych i innych projektów wsparcia dla firm.

Powołane przed dwoma laty decyzją sejmiku województwa Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości dofinansowało dotąd prawie 600 projektów wsparcia dla małopolskich przedsiębiorców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.