PARTNER PORTALU
  • BGK

Popłyną pieniądze na przedszkola

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    23 listopada 2011 - 07:37
Popłyną pieniądze na przedszkola

Gminy w przeliczeniu na jednego pięciolatka i czterolatka otrzymają z budżetu blisko 2,6 tys. zł. Pieniądze te nie będą musiały być wykorzystane na utrzymanie przedszkoli.
Od 1 stycznia 2012 r. gminy mogą się spodziewać wsparcia finansowego z budżetu na prowadzenie przedszkoli. Takie zmiany przewiduje projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty, którym na najbliższym posiedzeniu zajmie się Sejm – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Rząd poprze propozycje klubu parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego

Czytaj też: Gminy dostaną więcej pieniędzy na przedszkola

Projekt zakłada, że od stycznia 2012 r. samorządy otrzymają wsparcie na wszystkich pięciolatków, który obowiązkowo uczęszcza do przedszkola, a 2014 roku to wsparcie obejmie również każdego czterolatka.

Czytaj też: Nauczyciele upominają się o przedszkola

Z wyliczeń ludowców wynika, że budżet na ten cel w 2012 r. wyda około 900 mln zł, podobnie też w kolejnym. W 2014 r. – 1,9 mld zł, a 2015 r. – o 100 mln zł więcej.

Samorządy na przedszkola dostaną dotację, a nie subwencję, co oznacza, że samorządy otrzymanych pieniędzy nie będą mogły przekazywać na inne cele niż utrzymanie przedszkoli – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.