PARTNER PORTALU
  • BGK

Porażki ministra Gowina

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    5 lipca 2012 - 06:56
Porażki ministra Gowina

Skapitulował przed taksówkarzami. Jego pomysł reorganizacji sądów kontestują PSL i samorządy.
Minister Gowin lubi mawiać, że jego rodzina pochodzi z Walii, a jego nazwisko jest echem rycerskiego zawołania: „Go! Win!”, czyli „Naprzód! Zwyciężaj!”. Na razie tych zwycięstw mało – uważa „Gazeta Wyborcza”.

Czytaj też: Deregulacja niezgodna z konstytucją

Ostre dyskusje wzbudza pomysł reorganizacji sądów rejonowych. Gowin chce zamienić blisko 80 sądów rejonowych w wydziały zamiejscowe.

Czytaj też: Nie dla likwidacji 79 sądów rejonowych w Polsce

Pomysł oprotestował koalicyjny PSL. Także wielu samorządowców obawia się, że reorganizacja sądów zaprowadzi do obniżenia rangi powiatów.

Gowin chciał znieść egzaminy dla taksówkarzy z topografii miasta. Jednak ugiął się pod wpływem protestów, bo samorządowcy zgłaszali obawy wobec całkowitego otwarcia zawodu – pisze „Gazeta Wyborcza”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • do "Babcia Józia", 2012-07-05 11:51:22

    Minister Gowin jest jedynym ministrem w rządzie Tuska, który chciałby coś zreformować w dobrym kierunku. Ale "nec Hercules contra plures". "Gazeta Wyborcza", jak zwykle, cieszy się, że tubylcom, jak zwykle, coś się znowu nie udaje. Będzie nadal lansowała zapożyczone od "C...zewonych Kmerów" hasło o potrzebie stworzenia nowego "homo euro", oderwanego od jakiejkolwiek tradycji, sterowanego przez równą goebelsowskiej, propagandę podporządkowanych elicie "trzymającej władzę" mediów. Złośliwości "Babcia Józia" powinna kierować pod adresem Tuska, zwalającego swoje niepowodzenia na "moherów" i "Kaczora".  rozwiń
  • Babcia Józia, 2012-07-05 08:54:35

    Panie Gowin, a co tam na A-2 słychać? dalej korupcja kwitnie? nie stać nas na to aby podwójnie płacić za takie inwestycje i napychać prywatne kieszenie kolesiom, może wyłapcie te żaby i inne gady sprzedajcie Francuzom i za zarobione pieniądze zapłaćcie sobie podwykonawcy - skoro ustanowiliście taki...e "cudowne"przepisy dotyczące zamówień publicznych, my z naszych podatków nie zamierzamy podwójnie płacić - mamy inne potrzeby  rozwiń