PARTNER PORTALU
  • BGK

Port Katowice obsłuży 47 samolotów z Warszawy

  • PAP    3 września 2010 - 09:29
Port Katowice obsłuży 47 samolotów z Warszawy

W najbliższe trzy weekendy port lotniczy Katowice w Pyrzowicach obsłuży 47 samolotów, które z powodu remontu skrzyżowania pasów startowych nie mogą lądować i startować z warszawskiego lotniska Chopina.
samolotów, które z powodu remontu skrzyżowania pasów startowych nie mogą lądować i startować z warszawskiego lotniska Chopina.

Rzecznik podkatowickiego portu Cezary Orzech zapewnia, że lotnisko jest przygotowane do obsługi zwiększonej liczby podróżnych. Władze nie przewidują, aby znacząco wydłużył się czas oczekiwania na odprawę czy na bagaż. W razie potrzeby mają być uruchamiane dodatkowe punkty odpraw.

– 90 proc. samolotów, które dodatkowo skorzystają z naszego lotniska, to czartery. Przyloty i odloty będą rozłożone w ciągu całego dnia, o różnych porach. Najmniej będzie to 8 samolotów w ciągu dnia, najwięcej – 18 – wyjaśnił Orzech.

Przypomniał, że w przeszłości zdarzało się, że z powodu złej pogody w innych częściach kraju pyrzowickie lotnisko przyjmowało nawet 20 samolotów z innych portów w ciągu trzech godzin. Wówczas podróżni musieli dłużej czekać na odprawę czy bagaż; teraz – według służb lotniskowych – nie ma takiego ryzyka.

Najwięcej dodatkowych samolotów skorzysta z lotniska w Pyrzowicach w najbliższy weekend, kiedy maszyny, zamiast z Warszawy, będą startować i lądować stąd zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. W dwa pozostałe weekendy wzmożony ruch będzie tylko w soboty.

W najbliższy weekend podkatowickie lotnisko odprawi m.in. pasażerskie połączenia transatlantyckie – w sobotę do Katowic przyleci samolot z Nowego Jorku, który następnie odleci do kanadyjskiego Toronto; w niedzielę port przyjmie maszynę z Toronto, która później poleci do Chicago.

W związku ze zwiększoną liczbą samolotów nie przewiduje się dodatkowej komunikacji, ułatwiającej dojazd i wyjazd z lotniska. Ponieważ przeważająca część lotów to czartery, transport pasażerów organizują biura turystyczne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.