PARTNER PORTALU
  • BGK

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów z większymi udziałami województwa zachodniopomorskiego

  • KDS    24 lipca 2017 - 15:32
Port Lotniczy Szczecin-Goleniów z większymi udziałami województwa zachodniopomorskiego
O 5 mln zł zwiększą się udziały Województwa Zachodniopomorskiego w spółce Port Lotniczy Szczecin-Goleniów (fot. wzp.pl)

Województwo Zachodniopomorskie zwiększy udziały w spółce Port Lotniczy Szczecin-Goleniów. Na ten cel przeznaczy dodatkowe 5 mln zł. To kolejny etap realizacji porozumienia z 2013 roku, w którym samorząd zobowiązał się do wspierania przebudowy i modernizacji portu.
Wraz z nową wpłatą, suma wsparcia ze strony województwa dla portu lotniczego w Goleniowie będzie wynosiła ponad 24 mln zł. Zgodnie z porozumieniem z 2013 roku, Województwo Zachodniopomorskie dokonywać będzie wpłat do 2020 roku, na łączną kwotę 33,4 mln zł. Podpis pod notarialnym oświadczeniem o objęciu udziałów złożyli wicemarszałkowie Jarosław Rzepa i Tomasz Sobieraj.

Urzędnicy podkreślają, że Port Lotniczy Szczecin-Goleniów zanotował właśnie najlepszy miesiąc w historii swojej działalności. Przez 30 dni czerwca obsłużono tam ponad 54 tys. pasażerów.

- To o jedną piątką więcej niż w tym samym miesiącu poprzedniego roku. Podobny wzrost procentowy odnotowano w całym pierwszym półroczu, w którym obsłużono ponad 263 tys. podróżnych - wyliczają w urzędzie marszałkowskim. 

Za wzrostem ruchu lotniczego oraz ilości pasażerów, idą plany rozwoju obiektu. Trwają prace nad opracowaniem projektów rozbudowy terminala pasażerskiego i parkingów samochodowych, wraz z parkingiem „rent a car”. Planowane jest także zrealizowanie zaplecza techniczno-logistycznego, w tym dworca towarowego cargo oraz hangaru.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.