PARTNER PORTALU
  • BGK

Poseł PiS Łukasz Rzepecki chce wycofania projektu o funduszu dróg samorządowych

  • GP    12 lipca 2017 - 13:36
Poseł PiS Łukasz Rzepecki chce wycofania projektu o funduszu dróg samorządowych
Na zdjęciu poseł Łukasz Rzepecki z wiceministrem rozwoju Jerzym Kwiecińskim. (fot.:facebook.com/lukaszrzepeckilodz)

Poseł PiS Łukasz Rzepecki zaapelował do swojej formacji, by nie głosowała za projektem poselskim o funduszu dróg samorządowych, który zakłada wpisanie w opłaty paliwowe nowych opłat za drogi.
W ramach środowych (12 lipca) prac w Sejmie nad projektem dotyczącym dróg samorządowych, nietypowo zachował się poseł PiS Łukasz Rzepecki. W czasie debaty w której opozycja gwałtownie atakowała polityków formacji rządzącej, że projektem podnoszą podatki, na mównicę wszedł polityk PiS i ku zdziwieniu wszystkich zaoponował.

- Zwracam się do kierownictwa partii o wycofanie tego złego projektu - mówił młody poseł do prawej strony sali.

I dalej:

- Ta ustawa wprowadza wiele podwyżek cen, począwszy od paliwa, a skończywszy na żywności i usługach transportowych. Proszę, nie możemy być jak Platforma Obywatelska, która w kampanii wyborczej mówiła jedno, a potem robiła drugie. Mówiła, że nie podniesie wieku emerytalnego, a potem go podniosła. My w czasie kampanii mówiliśmy jasno, że nie podniesiemy podatków, dlatego apeluję: nie głosujcie za tą ustawą.

Polityk doczekał się brawa ze strony opozycji. Rozpatrzenie pierwszego czytania ustawy o drogach samorządowych ma zapaść jeszcze w środę (12 lipca).

O co toczy się gra?

Projekt, wobec którego oponuje poseł PiS to nowa, poselska propozycja mogąca zmienić cenę paliwa na polskich stacjach. Większość parlamentarna argumentuje, że dodatkowe fundusze na drogi są konieczne dla poprawienia ich stanu. Opozycja widzi w tym kroku skok na portfele obywateli.

W opozycji do posła Rzepeckiego poseł Bogdan Rzońca tak mówił o propozycji:

- Powołanie Funduszu Dróg Samorządowych stanowi wyjście naprzeciw oczekiwaniom wójtów, starostów i burmistrzów - Fundusz to instytucja, która ma zarządzać nowozebranymi funduszami. Więcej o stanowisku większości przeczytasz tutaj.

Co o projekcie sądzą samorządowcy piszemy tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.