PARTNER PORTALU
  • BGK

Posiedzenie Sejmu: Posłowie zajmą się metropolią na Śląsku i wycinką drzew

  • Parlamentarny.pl (GP)/AT    8 marca 2017 - 08:58
Posiedzenie Sejmu: Posłowie zajmą się metropolią na Śląsku i wycinką drzew
Prace w sali kolumnowej Sejmu. Na mównicy poseł i minister ochrony środowiska Jan Szyszko. (fot. Sejm RP/twitter.com/kancelariasejmu)

• 8 marca odbędzie się kolejne posiedzenie Sejmu.
• Posłowie zajmą się m.in. sprawa metropolii na Śląsku oraz ustawą i wycince drzew.
 W środę (8 marca) zaczyna się posiedzenie Sejmu. To 37. spotkanie posłów w tej kadencji. Potrwa do piątku (10 marca). W środę przewidziane są zarówno prace komisji, jak i całodniowe prace na sali plenarnej.

Posłowie zaczną około godziny 10., kiedy będą procedować zmiany w Kodeksie postępowania administracyjnego. Po godzinie 11. na obrady trafi, skupiający od miesięcy uwagę, projekt o metropolii śląskiej. Poseł Jerzy Polaczek (PiS) będzie proponował posłom, by uchwalili projekt.

Po 14.30 Sejm wysłucha sprawozdania Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym a po 15. zajmie się bardzo wyczekiwanymi zmianami w ustawie o ochronie przyrody. To propozycja zmian dotycząca wycinki drzew. Można spodziewać się zagorzałej dyskusji.

- Proponowane zmiany są odpowiedzią na liczne apele obywateli, którzy sprzeciwiają się likwidacji starych drzew w okolicy ich miejsca zamieszkania. Projekt ma przyczynić się do zahamowania pogłębiającej się wycinki drzew, a także wpłynąć na poszerzanie świadomości społecznej w zakresie wartości i znaczenia otaczającej nas przyrody - można przeczytać w uzasadnieniu tej propozycji.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.