Posiedzenie Związku Miast Polskich

W Gdyni odbywa się posiedzenie zarządu Związku Miast Polskich w związku z 10. rocznicą śmierci Franciszki Cegielskiej, posłanki, prezydent Gdyni i prezes ZMP w latach 1991-1999.
Podczas posiedzenia Zarządu Związku Miast Polskich, który spotyka się raz w miesiącu w różnych miastach członkowskich, opiniowane są projekty aktów prawnych (ustaw i rozporządzeń) dotyczących ważnych dla miast spraw. 

Tym razem dyskutowane są m.in. projekty ustaw o samorządzie gminnym, Prawo o ruchu drogowym, Prawo ochrony środowiska, o mediach publicznych, o systemie oświaty i zmiany w Kodeksie wykroczeń.

Związek Miast Polskich istnieje od 1917 r. i jest ogólnopolską organizacją samorządową, która reprezentuje interesy dużych i małych miast, wspiera samorządność lokalną i decentralizację, dąży do lepszego rozwoju polskich miast. Zadania te realizuje poprzez lobbing legislacyjny, wsparcie eksperckie, wymianę doświadczeń, promocję miast, współpracę zagraniczną oraz działalność informacyjną i wydawniczą. Obecnie do Związku należy 306 miast, w których mieszka prawie 75% miejskiej ludności kraju. Gdynia jest członkiem ZMP od 1990 r. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU