PARTNER PORTALU
 • BGK

Posłowie chcą zmienić rowerzystom przepisy

 • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Wyborcza    15 listopada 2012 - 07:00
Posłowie chcą zmienić rowerzystom przepisy

Posłowie pracują nad zmianami przepisów ruchu drogowego dotyczącymi rowerzystów.
W tej chwili to rowerzysta ma pierwszeństwo przed samochodem zmieniającym kierunek jazdy, jeśli szosa krzyżuje się z drogą dla rowerów. Od czasu, gdy wprowadzono ten przepis, liczba osób śmiertelnie potrąconych na przejazdach rowerowych znacznie wzrosła.

Projekt poprawek przewiduje, że rowerzysta, który zobaczy samochód zmieniający kierunek jazdy, będzie się musiał zatrzymywać na skrzyżowaniu drogi ze ścieżką rowerową, nawet jeśli będzie miał zielone światło - informuje „Gazeta Wyborcza".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • Wolna 50+, 2012-11-16 07:52:44

  A jakie są "przepisy" dla rowerzystów na ścieżkach rowerowych lub chodnikach dopuszczających ruch rowerów? Szaleńcy stanowią zagrożenie nie tylko dla pieszych, ale i dla innych rowerzystów.
 • cyklista, 2012-11-15 23:21:26

  przepisy ruchu drogowego powinny być jednakowe dla wszystkich. Przede wszystkim, dla rowerzystów ponieważ w tej grupie użytkowników najwięcej jest (...) nie znających przepisów. To wynika z obserwacji zachowań na drogach. Jak nazwać rowerzystę zachowującego się na drodze jak samobójca...?!! (...) ?... A może tylko przygłup ? w każdym razie, giną dlatego, że albo nie znają przepisów albo mają je w głębokim poważaniu licząc na to, że mu się uda, ponieważ jest "na prawie" Nic bardziej mylnego, zawsze będzie przegrany z samochodem. Należy tę grupę użytkowników wysłać na obowiązkowe kury Karty Rowerowej i karać ich mandatami za każde naruszenie przepisów. Mądry da sobie radę a głupków się wyeliminuje. Będzie bezpieczniej !!!  rozwiń
 • kierowca, 2012-11-15 23:11:52

  Natychmiast wprowadzić obowiązek posiadania karty rowerowej dla rowerzystów poniżej 40 roku życia...!!!!! 2 dni temu byłem świadkiem jak na ul.Grochowskiej o godz. 17,oo w W-wie jakiś debil na rowerze omijał auta stojące na skrzyżowaniach, na czerwonym świetle i mając w d... ruszające na zielonym s...amochody zmuszał je do zatrzymania się. Mimo zmroku miał szczęście nikt nie potrącił tego przygłupa. Przeżył bo kierowcom udał się go nie potrącić. Gdy na kolejnym, 4-tym już skrzyżowaniu, zwróciłem mu uwagę to tylko ryknął bym spierd.... i znowu przejechał skrzyżowanie na czerwonym. Nie jest to jedyny przypadek debila na rowerze. Nie będę się wypowiadał na temat naszej milicji ponieważ oni potrafią tylko sprzedawać mandaty kierowcom za prędkość. Wszystko inne, przerasta ich wiedzę i umiejętności. Nie reagują na rowerowych przygłupów na Trasie Ł i w ogóle, pozostałych trasach szybkiego ruchu w W-wie. Nie radzą sobie, nie wiedzą co robić bo rowerzysta nie przekracza szybkości...? A, że mu tam nie wolno jeździć, tego już durnowate psy nie wiedzą...?  rozwiń