PARTNER PORTALU
  • BGK

Posłowie obetną fundusze na krakowskie zabytki?

  • PAP/Dziennik Polski    8 września 2014 - 06:47
Posłowie obetną fundusze na krakowskie zabytki?

W projekcie budżetu Kancelarii Prezydenta RP na 2015 r. znalazło się wprawdzie 30 mln zł na Narodowy Fundusz Rewaloryzacji Zabytków Krakowa (NFRZK), jednak nie wiadomo, o ile w grudniu kwotę tę znowu uszczuplą posłowie.
Jak informuje "Dziennik Polski", Maciej Wilamowski, dyrektor biura Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa, które rozdziela pieniądze NFRZK na konkretne zabytki, taką możliwością jest wyraźnie zaniepokojony.

"W minionym roku, podczas prac nad budżetem na 2014 rok, zmniejszono nam dofinansowanie o jedną czwartą, zostawiając 30 mln zł" - przypomina. Krakowscy parlamentarzyści zapewniają, że zrobią wszystko, aby miliony złotych trafiły do Krakowa.

Czytaj też: Na zabytki potrzeba więcej pieniędzy 

Finansowanie ratowania krakowskich zabytków stanęło pod znakiem zapytania jesienią ubiegłego roku. Kilkanaście miast, pod wodzą Poznania i Wrocławia, upomniało się o pieniądze, które od 1985 roku zapewniała Krakowowi specjalna ustawa. Było to około 40 mln zł, które co roku Kancelaria Prezydenta RP przekazywała na NFRZK.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Michał, 2014-10-05 12:56:14

    Z całym szacunkiem, ale Kraków nie jest jedynym miastem w Polsce, które zasługuje na dofinansowania do ratowania zabytków. Istnieje mnóstwo ciekawszych budynków, m.in. w miastach poprzemysłowych jak miasta GOPu, Łódź, Wałbrzych, które również wymagają ratowania. Czas przykręcić kurek dla Krakowa....  rozwiń