Posłowie promują się przed wyborami za unijne pieniądze

Posłowie do Parlamentu Europejskiego wykorzystują unijne środki, by wypromować się przed wyborami.
Posłowie promują się przed wyborami za unijne pieniądze
Oficjalna kampania przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego rozpocznie się po zarządzeniu wyborów 24 lutego. Najgorętsze partyjne starcie powinno zacząć się już po zarejestrowaniu partyjnych list, czyli w połowie kwietnia - informuje "Rzeczpospolita".

Jednak europosłowie już dziś promują się sposobami znanymi z kampanii, m.in. rozdają gadżety i stawiają billboardy ze swoim wizerunkiem. Wszystko zgodnie z prawem. W ramach grup politycznych w PE dostają środki na informowanie o swojej działalności i to z nich finansują tego typu akcje.

Wydawanie tych pieniędzy jest kontrolowane przez unijnych urzędników. Nie można ich wydać w kampanii wyborczej, a na plakatach nie może pojawić się informacja o kandydowaniu czy numerze listy.

Każda z grup politycznych dostaje rocznie na jednego posła ok. 75 tys. euro. Jednak tylko część z tych pieniędzy dociera do deputowanych.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Na co ta Brukselska mafia wyrzuca pieniądze? Życze Wam aby ta Jewrounia rozsypała się szybciej niż to się stało ze wspólnotą państw socjalistycznych Gruchnie i narobi tylko więcej huku!

niwa, 2014-01-21 11:43:50 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU