PARTNER PORTALU
 • BGK

Posłowie za poprawkami do noweli o odpadach

 • PAP    16 listopada 2012 - 07:38

Posłowie z połączonych sejmowych komisji z PO, PiS, PSL, SLD i SP zadeklarowali w czwartek poparcie poprawek zgłoszonych przez Senat do nowelizacji ustawy o odpadach wydobywczych oraz innych ustaw.
Przyjęcie wszystkich czterech poprawek senackich zarekomendowały połączone sejmowe komisje ochrony środowiska i samorządu terytorialnego, które wcześniej zajmowały się poprawkami Senatu. Ewa Wolak (PO), która przedstawiła stanowisko komisji powiedziała, że dwie zmiany zaproponowane przez Senat mają charakter redakcyjny, a dwie merytoryczny.

„Jedna z nich wyłącza spod reżimu ustawy o odpadach wydobywczych nadkład stanowiący mesę ziemną lub skalną, usuwany znad złoża w celu umożliwienia wydobycia kopaliny użytecznej, zwałowany na obszarze górniczym, o ile nie stanowi odpadu w rozumieniu przepisów ustawy o odpadach" - powiedziała.

Dodała, że kolejna poprawka ma zapewnić posiadaczom odpadów czas na dostosowanie prowadzonej przez nich działalności do zmieniającego się prawa. Uchwalona pod koniec października nowelizacja ustawy o odpadach wydobywczych dostosowuje polskie przepisy do unijnych. Implementuje przepisy m.in. dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2006/21/WE z marca 2006 roku.

Komisja Europejska w 2010 roku wystosowała pismo wzywające Polskę do prawidłowego wdrożenia dyrektywy, a w październiku 2011 roku wszczęła procedurę w tej sprawie. Nowelizacja zmienia m.in. brzmienie definicji obiektów unieszkodliwiania odpadów wydobywczych, które mają być przeznaczone do składowania tych odpadów m.in. w formie stałej, ciekłej, w roztworze lub zawiesinie, z wyjątkiem wyrobisk górniczych.

Sprecyzowane zostały także cele i zakres programu gospodarowania odpadami wydobywczymi i zasady dotyczące funkcjonowania obiektów unieszkodliwiających odpady wydobywcze.

Nowelizacja przewiduje prowadzenie konsultacji społecznych na etapie postępowania dotyczącego wydania zezwolenia na prowadzenie „obiektu unieszkodliwiania obiektów wydobywczych". Konsultacje będą także przeprowadzane w przypadku zmiany zezwolenia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (6)

 • 333333, 2012-11-22 13:27:55

  Edmonds to chyba jakaś firma smieciowa i oferuje śmieciowe pozyczki jak Amber....
 • Richard Anderson, 2012-11-22 13:25:04

  Edmonds pożyczki firmy jest to firma, która jest tutaj, aby pomóc Ci powstrzymać problemów finansowych. Dawać na zewnątrz pożyczki na niskim oprocentowaniu finansowe osób niepełnosprawnych, osób, firm, branż, firm i ludzi w społeczeństwie i również zasponsorujemy wam do unlish swój talent i osiągnąć... swoje cele.Dajemy zakresów kwoty od $2,000.00 USD do $50,000,000.00 USD i re-payment okres 1 roku do 30 lat czas trwania 2% odsetek bez żadnych przedpłat. ZADOWOLENIE KLIENTA TO NASZA DUMA.Aby zastosować skontaktuj się ze mną poprzez e-mail edmondsloanfirm1@gmail.com  rozwiń
 • Inny z Żywca, 2012-11-18 19:39:00

  Czyżby Niemłody Pan z Żywca to byłby Pan Starypan prezes lokalnego monopolisty z Żywca czyli firmy BESKID (wysypisko i właściciel PUK Żywiec) zależnej od Burmistrza Żywca?