PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiat chce odszkodowania za zamek

  • PAP    21 lutego 2011 - 15:44

Ponad 16 mln zł odszkodowania domaga się starostwo powiatu kłodzkiego za Zamek w Szczytnej, który Komisja Majątkowa oddała w 2006 r. tamtejszemu Domowi Zakonnemu Misjonarzy Świętej Rodziny. Prokuratoria Generalna reprezentująca Skarb Państwa wnosi o oddalenie pozwu.
Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prasowa starostwa powiatowego w Kłodzku Marta Zilbert, pozew o wypłatę odszkodowania przeciwko Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji został złożony w listopadzie zeszłego roku do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Zamek w Szczytnej, w którym powiat prowadzi Dom Pomocy Społecznej przeszedł na własność Domu Zakonnego Misjonarzy Świętej Rodziny na mocy orzeczenia Komisji Majątkowej w październiku 2006.

- Nadal prowadzimy tam Dom Pomocy Społecznej, jednak musimy właścicielowi płacić dzierżawę - tłumaczyła Zilbert.

Dodała, że są plany przeniesienia DPS-u, jednak obecnie powiat nie mam na to pieniędzy.

Jak powiedział Prezes Prokuratorii Generalnej, reprezentującej Skarb Państwa, Marcin Dziurda, prokuratoria złożyła wniosek o oddalenie pozwu starostwa.

- Nie wskazało ono podstaw prawnych swojego roszczenia. Termin rozpatrzenia tej sprawy przez sąd nie został jeszcze wyznaczony - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.