PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiat musi zwrócić 12 mln za szpitalny sprzęt

  • radomszczanski.pl/Rynek Zdrowia    3 sierpnia 2012 - 15:00
Powiat musi zwrócić 12 mln za szpitalny sprzęt

Zarząd powiatu radomszczańskiego poinformował o wynikach kontroli, jaką w czerwcu i lipcu przeprowadził Urząd Marszałkowski w Łodzi, sprawdzając zakup aparatury, sprzętu medycznego i wyposażenia medycznego dla Szpitala Powiatowego w Radomsku.
”Wnioski pokontrolne wskazują na poważne zaniedbania po stronie zamawiającego oraz naruszenia zapisów ustawy o zamówieniach publicznych. Najwięcej zastrzeżeń kontrolujący mają do procedury przetargowej, która ich zdaniem jest obarczona bardzo poważnymi błędami. Wszystkie przetargi odbyły się w latach 2009 i 2010” - stwierdzają władze powiatu radomszczańskiego i zapowiadają, że w późniejszym terminie odniosą się do ustaleń kontrolerów.

Podkreślają także, że konsekwencją zakończonego postępowania kontrolnego jest nie tylko stwierdzenie nieprawidłowości, ale przede wszystkim wynikająca z zaistniałych uchybień konieczność zwrotu części uzyskanego wcześniej dofinansowania.

Kwota, którą starostwo powiatowe jako organ sprawujący nadzór właścicielski nad Szpitalem Powiatowym w Radomsku zobowiązane jest zwrócić wynosi ok. 12 milionów złotych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.