PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiat olsztyński sprzedaje półwysep

  • GK    10 października 2012 - 11:01
Powiat olsztyński sprzedaje półwysep

Powiat olsztyński ogłosił przetarg na sprzedaż prawie 16-hektarowej nieruchomości zabudowanej m.in. ośrodkiem wypoczynkowym Kormoran we wsi Stara Kaletka.
Półwysep Lalka z ośrodkiem wypoczynkowym Kormoran. To już trzecia nieruchomość rządowa, którą spróbuje sprzedać powiat Olsztyński. Wcześniej za 5 mln zł udało się sprzedać „Cyrankę” oraz za 12,2 mln zł nieruchomość z ośrodkiem rządowym „Kormoran” w Mierkach. Pieniądze ze sprzedaży zostały przeznaczone m.in. na remonty dróg powiatowych oraz wkład własny do licznych inwestycji unijnych realizowanych przez powiat.

– Pieniądze ze sprzedaży półwyspu Lalka przeznaczymy na poprawę bezpieczeństwa w powiecie, a także na budowę sal sportowych przy naszych szkołach w Biskupcu i Dobrym Mieście – mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński.

Cena wywoławcza za prawie 16-hektarową nieruchomość, którą powiat pozyskał w czerwcu 2012, to 9 mln 714 tysięcy złotych (na tyle wartość półwyspu i zabudowań wycenił rzeczoznawca).

– To stosunkowo niska cena uwzględniająca trudną sytuację na lokalnym rynku nieruchomości – uważa starosta Mirosław Pampuch. – Poza tym lokalizacja jest niepowtarzalna, bo z któregokolwiek miejsca nie spojrzeć, to widać jezioro i przepiękne widoki.

W skład nieruchomości wystawionej na sprzedaż wchodzą: główny budynek hotelowy z 16 pokojami oraz wyremontowane i praktycznie gotowe do użytkowania dwa domki jednorodzinne, stajnia na pięć koni, nieużywana wozownia i budynek gospodarczy. Ośrodek ma ciekawe wyposażenie. W budynku hotelowym znajduje się niewielki basen, który tylko oczekuje na wodę i wyposażona kuchnia z częścią restauracyjną.

W pierwszym z domków są cztery wyposażone apartamenty, a w drugim duży salon z kominkiem, kuchnia, łaźnia i sauna. Z kolei na trzeciej „głowie” półwyspu znajduje się ambona. Na półwyspie jest także dzika zwierzyna. Stałymi bywalcami są dziki, a przypływają też sarny i jelenie. Ważna informacja jest taka, że nieruchomość jest uzbrojona w pełną infrastrukturę techniczną.

Historia ośrodka na półwyspie Lalka sięga czasów przedwojennych. Wtedy znajdował się tam ośrodek szkoleniowy dla niemieckiej młodzieży. Po wojnie półwyspem nikt się nie interesował. Dopiero w 1972 roku, władza PRL zdecydowała się na budowę ośrodka Kormoran. W rządowym ośrodku bywali dygnitarze PRL-owscy, a także zagraniczni myśliwi, którzy korzystali z licznej zwierzyny zostawiając przy okazji ogromne ilości dolarów.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.