PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiatowa Lalka nie ma wzięcia

  • PAP    22 marca 2013 - 15:01
Powiatowa Lalka nie ma wzięcia

Żaden nabywca nie stanął do - ogłoszonego po raz drugi - przetargu na sprzedaż półwyspu Lalka, na którym znajduje się dawny rządowy ośrodek wypoczynkowy "Kormoran" nad jeziorem Łańskim - poinformowało w piątek starostwo powiatowe w Olsztynie.
Jak powiedział starosta olsztyński Mirosław Pampuch, w wyznaczonym terminie nikt nie wpłacił wymaganego wadium. Tym samym planowany na najbliższy poniedziałek przetarg nie dojdzie do skutku.

Czytaj też: Półwysep Lalka w promocyjnej cenie

Ustalona przez powiat cena wywoławcza za półwysep Lalka, na którym znajduje się dawny ośrodek rządowy, wynosiła 8,99 mln zł. Była to druga próba sprzedaży tej nieruchomości. Poprzedni przetarg miał odbyć się w grudniu ub. roku, ale nie było chętnych. Cena wynosiła wówczas 9,7 mln zł.

Starosta zapowiedział, że w związku z tym zarząd powiatu spróbuje ponownie znaleźć nabywcę na półwysep. Tym razem zostaną ogłoszone rokowania. "Liczymy, że zainteresowani będą składać oferty ze wskazaniem, za ile chcą kupić nieruchomość" - powiedział Pampuch.

Olsztyński samorząd przejął nieruchomość o powierzchni 15,8 ha w połowie 2012 roku. Wcześniej półwysep z ośrodkiem wypoczynkowym "Kormoran" pozostawał w zarządzie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Ministerstwo skarbu od 2010 r. wystawiało obiekt w przetargach. Po kilku nieudanych próbach sprzedaży tzw. trwały zarząd nad ośrodkiem został wygaszony. Wojewoda warmińsko-mazurski w imieniu skarbu państwa przekazał nieruchomość w formie darowizny powiatowi olsztyńskiemu.

Na półwyspie znajduje się ośrodek wypoczynkowy z budynkiem hotelowym o 16 pokojach i dwoma domkami jednorodzinnymi, stajnią na pięć koni, wozownią i zabudowaniami gospodarczymi. W ośrodku jest niewielki basen i kuchnia z częścią restauracyjną.

Olsztyńskie starostwo sprzedało wcześniej dwa inne ośrodki rządowe - "Cyrankę" za 5 mln zł oraz "Kormorana" w Mierkach za 12,2 mln. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczono m.in. na digitalizację zasobów geodezyjnych i kartograficznych powiatu oraz remonty lokalnych dróg.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.