PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiaty chcą pieniędzy na wyrównanie strat

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    23 grudnia 2010 - 07:14
Powiaty chcą pieniędzy na wyrównanie strat

Związek Powiatów Polskich wystąpi do ministra finansów o przyznanie subwencji wyrównawczej za usuwania i przechowywania pojazdów zdjętych z drogi.
Marek Wójcik, zastępca sekretarza generalnego Związku Powiatów Polskich, mówi „Rzeczpospolitej”, że choć adresatem wniosku będzie minister finansów, o wszystkim dowie się też minister infrastruktury.

Nowela kodeksu drogowego z 22 lipca tego roku nałożyła na starostów obowiązek usuwania aut, przetrzymywania ich na parkingach i monitowania właścicieli do odbioru. Dopiero po jakimś czasie możliwa jest licytacja.

Zyski z niej są najczęściej marne, średnio kilkaset złotych, bo usunięte auta to najczęściej wraki. Zastrzega też, że starostowie nie mogą liczyć na to, że raz na jakiś czas zdejmą z drogi samochód warty kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tylko wówczas wyszliby na swoje.

Obecnie powiaty zbierają dane na temat kosztów wykonywania zadania nałożonego na nie przez ustawodawcę. Po roku przyjdzie czas na rozliczenie. Te, które straciły, chcą wyrównania z subwencji – podaje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • starosta z wielkopolski, 2010-12-25 20:47:31

    Oczywiście, że powiaty powinny otrzymać dodatkowe środki na zadanie nałożone na nie ustawą z lipca br.
  • zaniemówiący, 2010-12-23 09:37:43

    oczywiscie ze chca ! jak najbardziej !