Powiaty domagają się zmiany przepisów

Konwent Powiatów Województwa Lubelskiego chce zmiany finansowania osób powołanych do stwierdzenia zgonu i wystawienia karty zgonu w przypadku braku lekarza leczącego chorego w ostatniej chorobie.
Powiaty domagają się zmiany przepisów
„W związku z dezaktualizacją pojęć określających organy, które powinny wyznaczać osoby do stwierdzania zgonu i finansować wydatki związane z wypłatą ich wynagrodzenia, konieczne jest dokonanie nowelizacji przepisów wykonawczych, które zagadnienia te regulowałyby w sposób jednoznaczny, z uwzględnieniem aktualnej organizacji udzielania świadczeń opieki zdrowotnej” – czytamy w stanowisku.

Zdaniem Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego, wyżej wymienione zadania powinny być finansowane w oparciu o ustawę z dnia 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, poprzez zawieranie stosownych umów z podmiotami leczniczymi.

Według konwentu niezasadne jest finansowanie tych świadczeń przez powiaty poza systemem ubezpieczenia zdrowotnego, gdyż powoduje to niepotrzebny dualizm podmiotów wykonujących podobne czynności.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Powiaty do likwidacji , to przejadacze pieniędzy podatników .Zamiast stanowiska referent Wydziału Komunikacji , czy Wydziału Budownictwa Naczelnicy ( jak w komunie , czy ZSRR ) z pensją 7000 zł . Niektórzy nawet na emeryturę nie chcą odejść ,tak im dobrze . To oni głosowali na PO żeby ...się nic nie zmieniło . rozwiń

POPISowiec, 2011-10-24 18:53:07 odpowiedz

Niestety,ciągłe zmiany,zmiany,zmiany...Tak,jak w jakiejs mordowni...

barman, 2011-10-24 17:19:42 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU