Powiaty domagają się zmiany przepisów

Konwent Powiatów Województwa Lubelskiego chce zmiany finansowania osób powołanych do stwierdzenia zgonu i wystawienia karty zgonu w przypadku braku lekarza leczącego chorego w ostatniej chorobie.
Powiaty domagają się zmiany przepisów
„W związku z dezaktualizacją pojęć określających organy, które powinny wyznaczać osoby do stwierdzania zgonu i finansować wydatki związane z wypłatą ich wynagrodzenia, konieczne jest dokonanie nowelizacji przepisów wykonawczych, które zagadnienia te regulowałyby w sposób jednoznaczny, z uwzględnieniem aktualnej organizacji udzielania świadczeń opieki zdrowotnej” – czytamy w stanowisku.

Zdaniem Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego, wyżej wymienione zadania powinny być finansowane w oparciu o ustawę z dnia 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, poprzez zawieranie stosownych umów z podmiotami leczniczymi.

Według konwentu niezasadne jest finansowanie tych świadczeń przez powiaty poza systemem ubezpieczenia zdrowotnego, gdyż powoduje to niepotrzebny dualizm podmiotów wykonujących podobne czynności.

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Powiaty do likwidacji , to przejadacze pieniędzy podatników .Zamiast stanowiska referent Wydziału Komunikacji , czy Wydziału Budownictwa Naczelnicy ( jak w komunie , czy ZSRR ) z pensją 7000 zł . Niektórzy nawet na emeryturę nie chcą odejść ,tak im dobrze . To oni głosowali na PO żeby ...się nic nie zmieniło . rozwiń

POPISowiec, 2011-10-24 18:53:07 odpowiedz

Niestety,ciągłe zmiany,zmiany,zmiany...Tak,jak w jakiejs mordowni...

barman, 2011-10-24 17:19:42 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE