PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiaty szykują pozew zbiorowy przeciwko Ministerstwu Infrastruktury

  • GK    27 maja 2011 - 08:58
Powiaty szykują pozew zbiorowy przeciwko Ministerstwu Infrastruktury

Związek Powiatów Polskich do 10 czerwca zbiera zgłoszenia samorządów do pozwu zbiorowego w sprawie zwrotu opłaty za kartę pojazdu. Apel wystosował jego szef Marek Tramś.
Marek Tramś informuje, że apel powstał w odpowiedzi na liczne postulaty spływające do Związku Powiatów Polskich. Reprezentantem wszystkich zainteresowanych powiatów będzie powiat ostrzeszowski.

Czytaj też: Wojna powiatowa

Załączony pakiet materiałów obejmuje projekt pozwu zbiorowego, wzór oświadczenia o przystąpieniu powiatu do grupy powiatów występujących w postępowaniu grupowym i o wyrażeniu zgody na występowanie powiatu ostrzeszowskiego jako reprezentanta grupy.

Powiaty zainteresowane wspólnym wystąpieniem z pozwem zbiorowym powinny podpisać oświadczenie i przesyłają je do warszawskiej siedziby Związku Powiatów Polskich: pl. Defilad 1, skrytka pocztowa 7, 00-901 Warszawa.

Marek Tramś prosi jednocześnie o dokładne wypełnienie ankiety informacyjnej „ze względu na znaczne zróżnicowanie orzecznictwa sądowego dotyczącego zwrotu opłat za wydane karty pojazdu, mogące mieć wpływ na taktykę procesową w wytaczanym powództwie”. Można ją wysłać do 8 czerwca faksem (22-656-63-33) albo mailowo: gk@zpp.pl.

Czytaj też: Za błędy w przepisach zapłacą powiaty

Trybunał Konstytucyjny, a także Europejski Trybunał Sprawiedliwości uznały, że wydawane w latach 2004-2006 opłaty za kartę pojazdu były zawyżone o 425 zł. Dlatego powiaty występują z pozwem zbiorowym przeciw Ministerstwu Infrastruktury, bo ludzie którzy w tych latach sprowadzili auto z zagranicy, chcą zwrotu niesłusznie naliczonych opłat.

Pismo główne, ankieta, wzór oświadczenia i projekt pozwu są tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • agnes, 2011-06-15 21:53:14

    na wspolnypozew.com mozna sobie poczytac wiecej o pozwach zbiorowych