PARTNER PORTALU
 • BGK

Powiększenie Warszawy: Miasto Jest Nasze - PiS chce wywrócić ustrój Warszawy

 • pt    31 stycznia 2017 - 19:01
Powiększenie Warszawy: Miasto Jest Nasze - PiS chce wywrócić ustrój Warszawy
Projekt PiS zakłada, że liczba mandatów w radzie miasta to 50 (fot.pixabay.com)

PiS ponad głowami mieszkańców chce wywrócić do góry nogami ustrój Warszawy! Dziś do Sejmu wpłynął projekt poselski, który zakłada bardzo głębokie, korzystne dla partii a niekorzystne dla niezależnych inicjatyw zmiany w ustroju miasta – komentuje Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze.
- Uważamy, że ustrój Warszawy wymaga zmian, ale nie ma naszej zgody na to, by zmiany przepychać po cichu, bez konsultacji z mieszkańcami i ruchami miejskimi. PiS deklarował, że będzie w tej sprawie współpracował z mieszkańcami - obiecywał to poseł Jacek Sasin podczas naszego kongresu Czyje Jest Miasto rok temu - czytamy na facebook’owym profilu stowarzyszenia.

Czytaj też: PiS chce metropolii na skalę Wiednia czy Berlina

Jak dodają członkowie stowarzyszenia „teraz ten sam poseł Sasin wraz z grupą posłów wnoszą projekt zmian, który wywraca do góry nogami ustrój miasta pod dyktando wąskiego interesu politycznego samej partii”.

Zdaniem pozarządowej organizacji „to skrajna buta i arogancja ze strony przedstawicieli PiS, którzy pokazują, że traktują mieszkańców Warszawy jak marionetki w grze politycznej”.

Projekt PiS zakłada, że liczba mandatów w radzie miasta to 50. Z tego 32 należałby do nowo przyłączonych gmin, a tylko 18 do dotychczasowych dzielnic.

- Czyli nagle wprowadzamy w Warszawie JOW-y z automatyczną przewagą dla gmin które nigdy nie wchodziły w skład Warszawy. Przekonujcie nas dalej że to #DobraZmiana :) – komentuje MJN.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (10)

 • Alek641, 2017-02-05 21:02:55

  Do GS: Przypomnę, że koalicja PO-PSL w Sejmie w 2015 r. przyjęła ustawę o związkach metropolitarnych, a Prezydent Duda podpisał ją. Do tej chwili Rząd Szydło nie wydał stosownych rozporządzeń dotyczących metropolii. Tak więc podstawy do stworzenia metropolii są już w obecnie obowiązujących przepisac...h prawa. Nie trzeba nowych!  rozwiń
 • Wolf, 2017-02-02 16:09:45

  Rada Miasta zmalałby z 60 do 18 radnych z obszaru dotychczasowej Warszawy. Jak rozumiem, jest to nie do przyjęcia dla partyjniaków.
 • GS, 2017-02-02 16:05:19

  Do Wuwek: Problem poleg ana tym, ze Warszawa musi dla MILIONA SAMOCHODÓW z sąsiednich gmin budować drogi za własne pieniądze. Ustawa nei jest o powiększeniu Warszawy, tylko stworzeniu związku metroplitarnego, który koordynuje m. in. inwestycja transportowe...ale tego żadne medium ni napisze. Emocje..., to jedyne co czytamy i brednie w stylu "wywracania do góry nowgami", zamiast merytorycznych argumentów na "nie". (a chętnie bym posłuchał takich i zdanie sobie wyrobił)  rozwiń