Powodzianie nie odpuszczą

  • Przegląd prasy/PAP/Nasz Dziennik
  • 22-08-2011
  • drukuj
Pozew zbiorowy powodzian z Kędzierzyna-Koźla, którzy domagają się ustalenia winnych zalania ich domów w ubiegłym roku, ma być ponownie rozpatrzony przez sąd w Opolu – uznał Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. To sprawa bez precedensu.
Opolski sąd w grudniu 2010 roku odrzucił pozew, który złożyło 132 właścicieli posesji, ponad 400 mieszkańców. Sąd twierdził, że poszkodowani powinni najpierw zwracać się na drodze administracyjnej do marszałka województwa – pisze – stwierdza „Nasz Dziennik”.
.
– Chodzi o ustalenie winnych, kto spowodował, że nas zatopiono, czy to było starostwo, czy to było miasto, czy to było nawet województwo, bo prokuratura sygnalizowała taką możliwość – mówi Grzegorz Fuławka, jeden z powodzian. Podkreśla, że następnym krokiem będzie złożenie pozwu o odszkodowania.

– Jesteśmy pewni swoich racji. Wierzymy w to, że wygramy – mówi Fuławka. Reprezentujący powodzian Kazimierz Krzynówek dodaje, że nie może być takiej sytuacji, iż woda zalewa domy, a winnych nie ma.

Na ostateczne przyjęcie przez sąd pozwu zbiorowego czekają też powodzianie z Sandomierza i Tarnobrzega, domagający się odszkodowań na łączną kwotę ok. 9 mln zł. W maju krakowski sąd uznał, że jest on dopuszczalny, ale od tej decyzji odwołała się Prokuratoria Generalna reprezentująca Skarb Państwa informuje „Nasz Dziennik”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Cóż ,każdy idzie własną drogą.Nie z każdym jest warto walczyć o jutro.Zjednoczeni powodzianie mają większą siłe przebicia.Czy ci co mieli już swoje 5 minut zasługują nazaufanie? Politycy PiS,SLD itd.Albo lepiej już im "nie przeszkadzać"?

Je je je, 2011-08-22 12:47:18 odpowiedz

Łaski nikt nie robi.Powodzianie dadzą rady,bez obaw ! Ustalanie winnych potrwa jeszcze długo.Niestety mamy takie realia.Smutne ale prawdziwe...

poddtopiony, 2011-08-22 10:47:44 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU