PARTNER PORTALU
  • BGK

Powodzianie nie odpuszczą

  • Przegląd prasy/PAP/Nasz Dziennik    22 sierpnia 2011 - 08:45

Pozew zbiorowy powodzian z Kędzierzyna-Koźla, którzy domagają się ustalenia winnych zalania ich domów w ubiegłym roku, ma być ponownie rozpatrzony przez sąd w Opolu – uznał Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. To sprawa bez precedensu.
Opolski sąd w grudniu 2010 roku odrzucił pozew, który złożyło 132 właścicieli posesji, ponad 400 mieszkańców. Sąd twierdził, że poszkodowani powinni najpierw zwracać się na drodze administracyjnej do marszałka województwa – pisze – stwierdza „Nasz Dziennik”.
.
– Chodzi o ustalenie winnych, kto spowodował, że nas zatopiono, czy to było starostwo, czy to było miasto, czy to było nawet województwo, bo prokuratura sygnalizowała taką możliwość – mówi Grzegorz Fuławka, jeden z powodzian. Podkreśla, że następnym krokiem będzie złożenie pozwu o odszkodowania.

– Jesteśmy pewni swoich racji. Wierzymy w to, że wygramy – mówi Fuławka. Reprezentujący powodzian Kazimierz Krzynówek dodaje, że nie może być takiej sytuacji, iż woda zalewa domy, a winnych nie ma.

Na ostateczne przyjęcie przez sąd pozwu zbiorowego czekają też powodzianie z Sandomierza i Tarnobrzega, domagający się odszkodowań na łączną kwotę ok. 9 mln zł. W maju krakowski sąd uznał, że jest on dopuszczalny, ale od tej decyzji odwołała się Prokuratoria Generalna reprezentująca Skarb Państwa informuje „Nasz Dziennik”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Je je je, 2011-08-22 12:47:18

    Cóż ,każdy idzie własną drogą.Nie z każdym jest warto walczyć o jutro.Zjednoczeni powodzianie mają większą siłe przebicia.Czy ci co mieli już swoje 5 minut zasługują nazaufanie? Politycy PiS,SLD itd.Albo lepiej już im "nie przeszkadzać"?
  • poddtopiony, 2011-08-22 10:47:44

    Łaski nikt nie robi.Powodzianie dadzą rady,bez obaw ! Ustalanie winnych potrwa jeszcze długo.Niestety mamy takie realia.Smutne ale prawdziwe...