Powstaje aglomeracja Wałbrzych

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 09-08-2012
  • drukuj
Prezydent i Rada Miasta Wałbrzycha ogłosili deklarację aglomeracji wałbrzyskiej.
Powstaje aglomeracja Wałbrzych

Pod deklaracją podpisali się burmistrzowie i wójtowie wszystkich gmin wchodzących w skład powiatu wałbrzyskiego oraz dwie gminy z powiatu kłodzkiego i kamieniogórskiego. Uchwały w tej sprawie podjęły też rady gmin – informuje „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Wałbrzych znów miastem powiatowym

Aglomeracja wałbrzyska będzie liczyć ponad 300 tys. ludności. W ten sposób Wałbrzych aspiruje do roli południowo-zachodniej metropolii, która może się starać o pieniądze z Funduszu Spójności w latach 2014–2020.

Wałbrzych przystąpił do opracowania specjalnego programu operacyjnego, który uwzględni cele i kierunki rozwoju zawarte w polityce spójności UE. Ostateczny projekt integracji terytorialnej zostanie przedstawiony radom gmin pod dyskusję – podaje „Rzeczpospolita”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Właśnie to pokazuje, że powiaty jako takie nie mają racji bytu. Wszystkie zadania administracyjne mogą robić gminy lub właśnie centra aglomeracyjne (np Geodezję i GIS). Powiaty natomiast stały się przechowalnią kolesi i kolebką destrukcyjnej opozycji która rzuca kłody pod nogi politycznie odmienny...m samorządom. rozwiń

Kuba , 2012-08-10 00:26:17 odpowiedz

To wiadomość podnosząca na duchu, bo stwarza realne szanse do kompleksowego rozwoju obydwu powiatów - grodzkiego i ziemskiego, a dodatkowo najbliższych sąsiadów. Trudno sobie wyobrazić w chwili obecnej rozwój regionu na zasadzie "każdy sobie rzepkę skrobie". Dla rozwoju turystyki i wypoc...zynku w naszym pięknym krajobrazowo i bogatym w atrakcje regionie, stworzenie współópracującej ze sobą aglomeracji, to krok w przyszłość. rozwiń

Głuszyczanin, 2012-08-09 14:21:00 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU