PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstaje aglomeracja Wałbrzych

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    9 sierpnia 2012 - 06:47
Powstaje aglomeracja Wałbrzych

Prezydent i Rada Miasta Wałbrzycha ogłosili deklarację aglomeracji wałbrzyskiej.
Pod deklaracją podpisali się burmistrzowie i wójtowie wszystkich gmin wchodzących w skład powiatu wałbrzyskiego oraz dwie gminy z powiatu kłodzkiego i kamieniogórskiego. Uchwały w tej sprawie podjęły też rady gmin – informuje „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Wałbrzych znów miastem powiatowym

Aglomeracja wałbrzyska będzie liczyć ponad 300 tys. ludności. W ten sposób Wałbrzych aspiruje do roli południowo-zachodniej metropolii, która może się starać o pieniądze z Funduszu Spójności w latach 2014–2020.

Wałbrzych przystąpił do opracowania specjalnego programu operacyjnego, który uwzględni cele i kierunki rozwoju zawarte w polityce spójności UE. Ostateczny projekt integracji terytorialnej zostanie przedstawiony radom gmin pod dyskusję – podaje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Kuba , 2012-08-10 00:26:17

    Właśnie to pokazuje, że powiaty jako takie nie mają racji bytu. Wszystkie zadania administracyjne mogą robić gminy lub właśnie centra aglomeracyjne (np Geodezję i GIS). Powiaty natomiast stały się przechowalnią kolesi i kolebką destrukcyjnej opozycji która rzuca kłody pod nogi politycznie odmienny...m samorządom.  rozwiń
  • Głuszyczanin, 2012-08-09 14:21:00

    To wiadomość podnosząca na duchu, bo stwarza realne szanse do kompleksowego rozwoju obydwu powiatów - grodzkiego i ziemskiego, a dodatkowo najbliższych sąsiadów. Trudno sobie wyobrazić w chwili obecnej rozwój regionu na zasadzie "każdy sobie rzepkę skrobie". Dla rozwoju turystyki i wypoc...zynku w naszym pięknym krajobrazowo i bogatym w atrakcje regionie, stworzenie współópracującej ze sobą aglomeracji, to krok w przyszłość.  rozwiń