PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie Ministerstwo ds. samorządów? Taki pomysł ma Platforma Obywatelska

  • Parlamentarny.pl (GP)/AT    9 listopada 2016 - 09:48
Powstanie Ministerstwo ds. samorządów? Taki pomysł ma Platforma Obywatelska

• Przyszły gabinet PO miałby w strukturze ministerstwo ds. seniorów i ministerstwo ds. samorządu.
• Ministerstwo ds. samorządów ma budować dobre relacje z gminami i powiatami.
Grzegorz Schetyna, lider PO był gościem porannej rozmowy w Polskim Radiu. Polityk odpowiadał na pytania o politykę w Polsce i na świecie w środę (9 listopada). Zapowiedział, że na rok rządów PiS (16 listopada) PO zaproponuje Polakom gabinet cieni, a w nim dwa nowe ministerstwa.

- Na posiedzeniu Rady Krajowej podsumujemy ten rok, przedstawimy skład gabinetu, całą jego koncepcję, a od poniedziałku następnego tygodnia będziemy prezentować audyt i podsumowanie aktywności wszystkich ministerstw - mówił. Dopytywany o nazwiska uniknął odpowiedzi, powiedział tylko, że dwie osoby (minister i wiceminister) będą odpowiadać każdemu ministerstwu w rządzie.

- Będą też dwa nowe ministerstwa w gabinecie cieni PO, ministerstwo ds. seniorów i ministerstwo ds. samorządu - polityk podkreślił, że to drugie ma za cel zmienić relację państwo - samorząd budowaną przez PiS. - Ministerstwo ds. samorządów ma budować dobre relacje z gminami i powiatami. Taka była zawsze nasza filozofia, budować współpracę i kooperację - zapowiedział Schetyna.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • konikgarbusek, 2016-11-10 11:55:16

    Schetynie, coś już się miesza w głowie. Jeszcze nie zrealizował buńczucznych zapowiedzi "opozycji totalnej" a już szuka nowych stołków dla swoich kolesi. Ciekawe, co wymyśli, jak wróci Tusk do Polski na białym koniu ?
  • audyt gminy, 2016-11-09 12:59:23

    Dalej tego nie pojmują. Samorządy nie potrzebują dobrych relacji z politykierstwem tylko solidnego prawa oraz nienaruszalności suwerenności gmin w zakresie kompetencji, finansowania oraz realizacji swoich zadań. Tym bardziej samorządy gminne nie potrzebują specjalnego ministerstwa. Niby do czego mia...łby być one ? Do kontroli? Gminy i miasta jako suwerenne podmioty prawa cywilnego i administracyjnego, realizujące zadania publiczne, bedące znaczącym elementem administracji publicznej wymagają partnerstwa i równoprawności w kontaktach z rządem anie podporządkowania interesom partyjnym.  rozwiń