PARTNER PORTALU
 • BGK

Powstanie specjalna komisja sejmowa, która sprawdzi przepisy dotyczące samorządów

 • Bartosz Dyląg    15 stycznia 2015 - 15:34
Powstanie specjalna komisja sejmowa, która sprawdzi przepisy dotyczące samorządów

Powstanie komisja nadzwyczajna, która zajmie się przeglądem obowiązujących przepisów ustrojowych dla JST. Fot. Pixbay

Powołanie nadzwyczajnej komisji sejmowej, która zajmie się przeglądem obowiązujących rozwiązań ustrojowych dotyczących jednostek samorządu terytorialnego, zapowiedziała posłanka Magdalena Kochan.
Magdalena Kochan (PO), członek Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej wyjaśniła, że na następnym posiedzeniu Sejmu, a najpóźniej do końca lutego będzie powołana komisja nadzwyczajna, która zajmie się przeglądem dziś obowiązujących, a niekoniecznie już doskonałych przepisów ustrojowych dla samorządu terytorialnego.

Czytaj też: KWRiST: łamanie konstytucji, zmiana ustrojowa, ograniczanie samodzielności samorządów

Jak zaznaczyła Magdalena Kochan w pracach parlamentarzystów zbiegło się wiele prac, które dotyczą przepisów obowiązujących jednostki samorządu terytorialnego. Stąd potrzeba powołania takiej komisji.

- Będzie to speckomisja, która spisze, co nas uwiera, co jest archaiczne, co powinniśmy zmieniać – zaznaczyła Magdalena Kochan.

Zdaniem posłanki ogromny wpływ na efekt prac tej speckomisji oraz zmianę przepisów powinna mieć powstająca Krajowa Polityka Miejska z jej założeniami, które dotyczą samorządów i propozycjami zmian prawa w poszczególnych zakresach.

Magdalena Kochan zwróciła się do posłów, by zgłaszali propozycje zmian prawnych dotyczących jednostek samorządu terytorialnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (4)

 • ATEM, 2015-01-16 14:51:42

  -- teraz rządzą samorządy ,, tylko przekraczają dyrektywy ,tak jak w przypadku wytrzeżwiałek ,, smieci lub ich nie wykonują , musimy stosować się do praw unijnych , ale do tego brakuje nam fachwców
 • antyurzędnik , 2015-01-16 14:03:21

  Mogli by też zlikwidować 30% gmin, wszyscy by na tym zyskali. A tam takie gadanie że nie ma sensu, w samorządach nie robi się za wiele. Pani Wójt z malej miejscowości, u siebie miała TV i kilka par okularów 3D i fotel z masażem, podobno chciała saunę i masażystę ale ktoś jej odradził. To jest ba...rdzo dobry obraz jak pracuje się w samorządach.  rozwiń
 • Romuald Baranowski-Ełk, 2015-01-16 08:35:23

  Podzielam pogląd poprzednika. Ja jestem nawet pewien, że nic dobrego sejmowa komisja nie jest w stanie wygenerować, Przecież wystarczy skupić się na bardzo dobrym opracowaniu profesora Hausnera "Raport o stanie samorządności terytorialnej w Polsce" opublikowanym chyba w 2013 roku. Tam jest... i diagnoza i rekomendacje na przyszłość, tylko trzeba tego chcieć. a nie udawać, że się chce.  rozwiń