PARTNER PORTALU
 • BGK

Pozew o 180 mln zł odszkodowania od gminy

 • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    4 września 2012 - 06:59
Pozew o 180 mln zł odszkodowania od gminy

180 mln zł żąda od gminy Krzywiń spółka Finadvice Polska1. Na tyle wyceniła swoje straty za niezrealizowaną farmę wiatrową. Średni roczny budżet gminy wynosi ok. 30 mln zł.
Spółka podpisała z burmistrzem gminy list intencyjny. Zakładał on, że postawi w gminie 21 turbin. Odbyły się spotkania z mieszkańcami, wszyscy byli do inwestycji nastawieni optymistycznie – informuje „Rzeczpospolita”.

Kłopoty rozpoczęły się w momencie uchwalenia przez gminę planu miejscowego. Wynikało z niego, że nie każdy z mieszkańców otrzyma po turbinie. Zaczęły się protesty niezadowolonych mieszkańców.

Zdaniem burmistrza protesty mieszkańców przeciwko inwestycji pojawiły się wtedy, kiedy firma zamiast ok. 30 wiatraków zadecydowała, że postawi ich zaledwie 19.

Spółka jest gotowa zrezygnować z dochodzenia roszczeń pod warunkiem, że gmina uwzględni żądanie i uchwali nowy plan miejscowy, który pozwoli zrealizować inwestycję – podaje „Rzeczpospolita”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • Olbrzymie zyski spółek wi, 2012-12-01 08:41:18

  Z pozwu widać jak duże zyski mają spółki wiatrowe z tytułu pracy turbin wiatrowych, a miejscowe gminy i społeczeństwo mają tylko ochłapy...
 • Kasta, 2012-12-01 00:22:25

  Wielu z nas stacza walkę na drodze do odzyskania odszkodowań z tytułu wypadku samochodowego, błędu lekarskiego, czy też uszczerbku na zdrowiu. Znacznie łatwiejsze z pomocą profesjonalnych kancelarii prawnych posiadających doświadczenie w tym zakresie. Polecam serdecznie kancelarię Teodorowski&Wo...jtaszak z Krakowa.  rozwiń
 • JOTKA, 2012-09-05 06:44:37

  No tak a jezeli te ciemniaki daly proregatywy burmistrzowi do podpisania takiego listu no to juz jest sprawa. Trzeba wziąśc [pod uwagę takze umocowanie prawne burmistrza. To nie jest stanowisko ubezwłasnowolnione. Poza tym cholera wie jakie my mamy prawo. Może to "obcy" nami rzadza?