PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań miastem wiarygodnym finansowo

  • PAP    21 czerwca 2011 - 18:28
Poznań miastem wiarygodnym finansowo

Agencja Moody's Investors Service potwierdziła ocenę ratingową Poznania na poziomie A3 z prognozą stabilną.
Informację tę przekazał Anna Szpytko, rzecznik prasowy prezydenta Poznania (oceń prezydenta).

- Ocena A3 jest drugą najwyższą wśród polskich miast - po Warszawie (zabierz głos/oceń prezydent). Oznacza ona, że miasto posiada bardzo wysoką zdolność do wywiązywania się z zaciągniętych zobowiązań finansowych. Prognoza stabilna informuje, że w najbliższym czasie wiarygodność finansowa Poznania nie powinna ulec zmianie - powiedziała Szpytko.

Czytaj też: Wysoki rating Małopolski

W komentarzu do oceny ratingowej agencja Moody's Investors Service pozytywnie oceniła dobre wyniki finansowe budżetu miasta, utrzymywanie bezpiecznego poziomu zadłużenia oraz silną i zróżnicowaną gospodarkę. Moody's wysoko ocenił zaangażowanie w ograniczanie wzrostu wydatków bieżących, w celu uzyskania większej elastyczności przy finansowaniu inwestycji rozwojowych. Podkreślono zwiększającą się atrakcyjność miasta dzięki realizacji ambitnego planu rozwoju miasta i gospodarki oraz ważnych dla rozwoju Poznania inwestycji infrastrukturalnych.

Rating to opinia niezależnej, wyspecjalizowanej instytucji, określająca wiarygodność kredytową ocenianego podmiotu. Wyraża ona ogólną zdolność podmiotu do wywiązywania się ze swoich zobowiązań finansowych lub dotyczy konkretnej emisji zobowiązania lub programu finansowego.

Agencja ratingowa Moody's Investors Service jest jedną z najbardziej renomowanych i znaczących agencji ratingowych na świecie, o wysokiej wiarygodności i prestiżu na międzynarodowym rynku usług ratingowych oraz o najdłuższej tradycji w tej działalności. Agencja ocenia wiarygodność kredytową ponad 27 tys. emitentów w ponad 100 krajach świata. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.