PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań wycofuje się ze wspólnego projektu. Komorniki rozżalone

  • AW    13 czerwca 2013 - 13:51
Poznań wycofuje się ze wspólnego projektu. Komorniki rozżalone

Komorniccy radni zajęli stanowisko w sprawie decyzji Poznania o wycofaniu się ze współpracy w zakresie projektowania wiaduktów w Plewiskach.
W piśmie z 22 maja zastępca prezydenta Poznania Mirosław Kruszyński decyzję swą uzasadnił brakiem środków finansowych i koniecznością zakończenia rozpoczętych przez Poznań inwestycji. Nie przekonało to radnych z Komornik, którzy decyzję tę odczytali jako pretekst do zerwania współpracy z ościennymi gminami i zerwanie wcześniej zawartego porozumienia.

Wycofanie się Miasta Poznania z projektowania wiaduktów może oznaczać bowiem fiasko wieloletnich starań wójta Komornik Jana Brody i innych, sąsiednich samorządowców. W przedsięwzięciu, oprócz Miasta Poznania i Gminy Komorniki miały uczestniczyć także Powiat Poznański i Gmina Dopiewo, które zaplanowały wydatki na realizację wynikających z porozumienia ustaleń. Połowę szacunkowego kosztu projektu wiaduktów, który wg ZDM wynosi 3,9 mln miało pokryć miasto. Środki były już zaplanowane w miejskim budżecie.

Dla Komornik wycofanie się miasta Poznania ze wspólnego przedsięwzięcia oznacza utratę szans na ubieganie się uczestników porozumienia o środki zewnętrzne na jego realizację. Dlatego też Rada Gminy Komorniki wyraziła w swoim stanowisku (publikujemy je poniżej w dziale Multimedia) dezaprobatę dla działań władz Poznania jako dezintegrujących gminy Metropolii Poznań i nie służących podejmowaniu współpracy w jej obrębie.

- Rezygnacja z wcześniejszych pisemnych ustaleń i porozumień, skutkujących decyzjami finansowymi w postaci rezerwacji znacznych środków w budżetach gmin i powiatu nie może świadczyć o odpowiedzialności osób o niej decydujących- twierdzą komorniccy radni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.