Poznań zaciska pasa

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Poznań
  • 04-10-2011
  • drukuj
Mniej inwestycji, droższe bilety komunikacji miejskiej, zamknięcie kilku szkół i zwolnienie części nauczycieli, ograniczenie liczby urzędników. Cięcia w transporcie, kulturze i sporcie – to perspektywa miasta na najbliższe lata.
Poznań zaciska pasa

Prezydent Ryszard Grobelny (zabierz głos/oceń prezydenta) przedstawił radnym założenia do przyszłorocznego budżetu. Zapowiedział, że w najbliższych latach miasto będzie stać jedynie na inwestycje już rozpoczęte (gdzie trwają prace budowlane lub podpisano umowy z wykonawcami) oraz te, które dofinansuje Unia Europejska – podaje „Gazeta Wyborcza Poznań”.

W przyszłym roku miasto wyda na inwestycje 790 mln zł, ale w 2013 r. raptem 300 mln zł.

W stosunku do tegorocznego budżetu w przyszłorocznym wydatki spadną o: 24 mln zł na transport zbiorowy, 22,5 mln zł na oświatę, 7 mln zł na kulturę, 4,5 mln zł na dodatki mieszkaniowe i zasiłki dla rodzin wielodzietnych, 4 mln zł na sport, 3 mln zł na funkcjonowanie urzędu miasta i o 2,5 mln zł na pomoc społeczną i zdrowie – pisze „Gazeta Wyborcza Poznań”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

HEHEHE, to dopiero początek "zwalania" na barki mieszkańców niebotycznej gigantologii reprezentowanej przez triumwirat Prezydentów 3 miast: Gdańska- Adamski - Poznań = Grobelny i Wrocław - Dutkiewicz. Wszyscy Oni lansują swoje metropolie jako miasta dla bogatych, spychając rodowitych miesz...kańców na margines!!! Od lat w tych miastach nie zbusdow3ana Domu Starców czy hospicjum - Czyli żyj szybko i krótko, pracuj długo i potem do piachu" rozwiń

gkalewski, 2011-10-04 16:24:17 odpowiedz

Powiedzcie mi tak konkretnie:GDZIE oszczędzać? Przecież byliśmy tu i tam i NIC podobnego nie widzieliśmy!!!Zeby samorządy do tego stopnia były skąpe!

ŁUPEK, 2011-10-04 12:44:38 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU