PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznaniacy debatują nt. budżetu obywatelskiego

  • bad    16 maja 2015 - 14:11
Poznaniacy debatują nt. budżetu obywatelskiego
W Poznaniu do rozdysponowania będzie 15 mln zł. Fot. mat. prasowe

- Stawiamy na jakość, a nie ilość - tak o pomysłach na Poznański Budżet Obywatelski mówił prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak na pierwszej debacie dzielnicowej na Jeżycach.
Prezydent zwracał uwagę na to, by zgłaszane pomysły były przedyskutowane z radami osiedli i przedstawicielami lokalnych społeczności - pozwoli to na lepsze wypromowanie projektów oraz uwzględnienie potrzeb zainteresowanych stron.

Ma to również znaczenie dodatkowe: - Jeśli dany pomysł zostanie przedyskutowany z radą osiedla, stowarzyszeniami i szerokim gronem mieszkańców, nie będzie kontrowersji przy jego realizacji, jak w przypadku przytuliska z poprzedniego budżetu obywatelskiego - podkreślił prezydent Jacek Jaśkowiak.

Więcej w ramach budżetu obywatelskiego Poznania

Liczba projektów wybieranych przez mieszkańców w PBO2016 zwiększy się, ponieważ jest więcej pieniędzy, aż 15 milionów złotych i ograniczenia kosztów realizacji zgłaszanych projektów. W weryfikacji projektów nie weźmie jednak udziału Zespół Opiniujący, którego likwidację postulowały stowarzyszenia współtworzące nowe zasady Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Stąd ważne, by dyskutować jeszcze przed zgłoszeniem projektów.

- Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której na karcie do głosowania w PBO16 znajdzie się kilka podobnych projektów. Takie zdublowanie pomysłów spowoduje rozproszenie głosów, a to zmniejsza szansę na wygraną - zwraca uwagę Sylwia Stec, p.o. zastępcy dyrektora Gabinetu Prezydenta ds. Wspierania Inicjatyw Lokalnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.