PARTNER PORTALU
  • BGK

Pożyczą pieniądze spółkom komunalnym

  • AW    3 lutego 2012 - 14:36
Pożyczą pieniądze spółkom komunalnym

Spółki komunalne, którym brakuje pieniędzy na inwestycje czy działalność bieżącą mogą skorzystać z nowej formy finansowania - pożyczki dla spółek z udziałem samorządu terytorialnego. Z taką ofertą wychodzi Fundusz Górnośląski.
Fundusz Górnośląski z siedzibą w Katowicach przygoował nowy produkt - pożyczkę dla spółek z udziałem samorządu terytorialnego. O pożyczkę mogą ubiegać się spółki, do których zastosowanie znajdują przepisy ustawy z 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej, szukające finansowania na wydatki bieżące bądź cele inwestycyjne. 

Oferta funduszu jest konkurencyjna pod względem oprocentowania i charakteryzuje się elastycznym podejściem do klientów. Pożyczka na bieżące wydatki może być udzielana na okres do 24 miesięcy. Pożyczka na cele inwestycyjne może być udzielana na okres do 60 miesięcy, z możliwością karencji w spłacie kapitału do 12 miesięcy.

Fundusz Górnośląski S.A. jest instytucją publiczną, działającą na rynku od 1995 roku, na rzecz rozwoju gospodarczego regionu. W ostatnich latach fundusz skoncentrował swoją działalność na wsparciu podmiotów z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw  z pomocą środków unijnych. Obecnie Spółka zarządza największym funduszem pożyczkowym dla sektora MŚP, a w najbliższej przyszłości planuje uzupełnić swoją ofertę o kolejne produkty wspomagające rozwój przedsiębiorców w trudnych czasach rynkowych.

Szczegółowe informacje o ofercie pożyczkowej można uzyskać na stronie internetowej www.fundusz-silesia.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • M.Gryczany, 2012-02-03 21:24:38

    Czy oni też są tak szaleni?