PARTNER PORTALU
  • BGK

Pożyczki: PARP rozdaje firmom pieniądze z poprzedniej perspektywy unijnej

  • PAP/AT    26 września 2016 - 06:49
Pożyczki: PARP rozdaje firmom pieniądze z poprzedniej perspektywy unijnej
PARP oferuje pożyczki w wysokości od 200 tys. do 2 mln zł (fot.pixabay.com)

W Funduszu Pożyczkowym Wspierania Innowacji na firmy czeka 106 mln zł. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości pożyczy pieniądze nawet na ryzykowne projekty.
PARP oferuje pożyczki w wysokości od 200 tys. do 2 mln zł. Aby uzyskać wsparcie przedsiębiorca musi zdobyć równoległe finansowanie od anioła biznesu lub funduszu venture capital. Każdy złoty zainwestowany przez fundusz podwyższonego ryzyka umożliwia pozyskanie przez spółkę 1 zł kapitału pożyczkowego od PARP. Pożyczki będą udzielane na 6-8 lat. Nie wymagają "twardych" zabezpieczeń w postaci np. hipoteki; nie trzeba też zastawiać majątku - informuje "Puls Biznesu".

Czytaj też: „100 zmian dla firm”: Pierwszy pakiet ułatwień dla przedsiębiorców

Fundusz Pożyczkowy - podaje "PB" - udostępnia przedsiębiorcom pieniądze z programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka jeszcze z poprzedniej perspektywy unijnej, z lat 2007-13, które muszą być wypłacone do końca br. Dlatego czasu na złożenie wniosków jest niewiele; PARP będzie je przyjmowała tylko do 14 października.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Henryk Gryko, 2016-09-26 09:07:04

    Dwie refleksje po przeczytaniu informacji. Smutna - "rozdaje pieniądze". Już dosyć bezsensownie rozdano unijnej kasy. Dotacji bezzwrotnych w ogóle nie powinno być - zwrotne pożyczki na bardzo dogodnych warunkach. Może nawet w części kiedyś umarzane. Refleksja druga, dobrze że na projekty i...nnowacyjne, a nie na zakup samochodów osobowych i ciężarowych albo koparek i ładowarek. Kasy na przedsiębiorczość więcej, ale mądrzej wydawanej.  rozwiń