PARTNER PORTALU
  • BGK

PPP to nie dług

  • MAX    9 października 2012 - 15:43
PPP to nie dług

Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych. Wśród nich są ważne zmiany dotyczące partnerstwa.
Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce, przedłożone przez ministra gospodarki.

Czytaj też: Poziom niezrozumienia zasad PPP jest w Polsce bardzo wysoki

Zgodnie z założeniami, przepisy projektowanej ustawy o redukcji obciążeń administracyjnych mają poprawić warunki prowadzenia działalności gospodarczej, znieść lub ograniczyć niektóre bariery administracyjne oraz uprościć przepisy prawne związane z działalnością gospodarczą.

Jedna ze zmian dotyczy partnerstwa publiczno-prywatnego.

Czytaj też: Jakie zmiany w PPP są jeszcze potrzebne?

Chodzi o niezaliczanie zobowiązań z tytułu umów PPP do długu publicznego i deficytu sektora finansów publicznych. Wprowadzenie tego rozwiązania, spowoduje że zobowiązania wynikające z tytułu umów o partnerstwie publiczno-prywatnym nie będą wpływać na poziom państwowego długu publicznego w przypadku, gdy partner prywatny będzie ponosił ryzyko związane z budową oraz ryzyko dostępności lub ryzyko popytu z uwzględnieniem wpływu na te ryzyka gwarancji i finansowania przez partnera publicznego czy alokacji aktywów po zakończeniu umowy.

Sprawa zaliczania PPP do długu publicznego wzbudzała wiele kontrowersji od co najmniej kilkunastu miesięcy.

Czytaj też:  Inwestycje w formule PPP nie obciążą długu publicznego

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.