PARTNER PORTALU
  • BGK

Prace nad prawem dot. metropolii w lipcu

  • PAP    27 czerwca 2012 - 19:25
Prace nad prawem dot. metropolii w lipcu

W lipcu powstanie zespół komisji wspólnej rządu i samorządu, który przygotuje założenia zmian w prawie dot. metropolii; ma to być nowelizacja obecnych przepisów, a nie nowa ustawa metropolitalna - powiedziała w środę wiceszefowa MAC Magdalena Wilamowska.
Rozwiązania ustawowe "powinny być dostępne do końca roku" - zapowiedział szef MAC Michał Boni podczas środowego posiedzenia komisji wspólnej rządu i samorządu, na którym zaprezentowano wyniki konsultacji ministerstwa w sprawie reformy metropolitalnej.

Czytaj też: Metropolia „Silesia” o Zielonej Księdze

Wilamowska zapowiedziała, że w lipcu zostanie powołany zespół roboczy komisji wspólnej rządu i samorządu, który przygotuje założenia zmian.

"Mam nadzieję, że od lipca do września uda nam się ustalić przynajmniej pierwsze postulaty odnośnie ewentualnych zmian w przepisach" - dodała.

Czytaj też: Powiat metropolitalny najbardziej pożądany

W skład zespołu mają wejść przedstawiciele MAC oraz resortów: finansów, transportu, rozwoju regionalnego, edukacji i zdrowia.

Według Wilamowskiej "opinia strony samorządowej jest taka, aby pracować nad uproszczeniami prawa w obecnie obowiązujących przepisach, a nie nad tworzeniem nowych przepisów".

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.