PARTNER PORTALU
  • BGK

Prace nad ustawą o monitoringu wizyjnym

  • GK    18 września 2013 - 11:08
Prace nad ustawą o monitoringu wizyjnym

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podjęło decyzję o uregulowaniu problematyki monitoringu wizyjnego. Resort planuje przygotować projekt ustawy w tej sprawie do końca roku.
Resort chce też uporządkować kwestię dotyczącą wzmocnienia mechanizmów kontroli dostępu uprawnionych służb do pozyskiwania i wykorzystywania danych telekomunikacyjnych.

Decyzja MSW o odrębnym uregulowaniu tych dwóch zagadnień to efekt analizy kwestii związanych ze stosowaniem monitoringu wizyjnego oraz dostępem uprawnionych służb do danych telekomunikacyjnych.

Koncepcja uregulowania w jednej ustawie obu zagadnień stanowiła jeden z wariantów w toku prowadzonych dotychczas prac. Ewentualne uwzględnienie w planowanej regulacji o monitoringu wizyjnym części zagadnień dotyczących zwiększenia kontroli w odniesieniu do ingerencji w prywatność poszczególnych osób w zakresie retencji danych telekomunikacyjnych, rozważane było jedynie w aspekcie zagwarantowania prawnej ochrony prywatności obywateli.

W ramach tej koncepcji nie było planowane kompleksowe uwzględnienie całości problematyki czynności operacyjno-rozpoznawczych w przyszłej regulacji.

W toku prac nad projektem ustawy o monitoringu wizyjnym, nadrzędnym celem MSW jest zagwarantowanie prawnej ochrony prywatności obywateli. MSW planuje przygotować projekt ustawy o monitoringu wizyjnym do końca roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.