PARTNER PORTALU
  • BGK

Pracują nad inwestycjami w ramach budżetu obywatelskiego w Łodzi

  • AT    17 stycznia 2014 - 12:50
Pracują nad inwestycjami w ramach budżetu obywatelskiego w Łodzi

Prace nad zadaniami budżetu obywatelskiego w Łodzi ruszyły niemal na drugi dzień po ogłoszeniu wyników głosowania. - Spotykaliśmy się z wnioskodawcami zwycięskich projektów, w urzędzie powołany został zespół, który na bieżąco prowadzi i monitoruje wszystkie projekty – informuje prezydent Łodzi.
- Z wieloma procedurami musieliśmy czekać, aż do przyjęcia przez radnych projektu budżetu, ale w sprawie kilkunastu zadań, w 2013 r wiele już zostało zrobione – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Jak informuje zaawansowane są prace nad projektem budowy oświetlenia w Parku na Zdrowiu. Wybrano już wykonawcę dokumentacji projektowej. 

- Za nami jest już także pierwsze posiedzenie komisji konkursowej w sprawie projektu Placu Zabaw w Pasażu Rubinsteina – wyjaśnia prezydent.

Czytaj też:  Będzie przymusowy budżet obywatelski?

Przygotowana została już informacja dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej, niezbędna do rozpoczęcia świadczenia usługi oraz przeprowadzono konsultacje dotyczące dodatkowych lokalizacji punktów darmowego Internetu.

Ponadto ustalono listę lokalizacji śluz rowerowych oraz ustalono sposób w jaki ograniczona zostanie prędkość na ul. Waryńskiego w Łodzi. 

- Ogłoszony został konkurs na realizacje programu Prowadzenie banku żywności, termin składania ofert upływa 20 stycznia. 8 stycznia uzgodniono warunki przetargu na w Park Osiedlowy oraz Skatepark na Widzewie – donosi Zdanowska

Wcześniej - 13 grudnia - ogłoszony został konkurs na realizację projektu Wyciągamy dzieci z bramy, dla dzieci z Bałut.
 
- Ogłosiliśmy też konkurs na realizację zadania  Instruktor sportów plażowych. Jak na razie nie wpłynęła żadna oferta ale na szczęście mamy jeszcze sporo czasu na zorganizowanie kolejnego konkursu – mówi prezydent.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: