PARTNER PORTALU
  • BGK

Prawo jazdy w nowej odsłonie

  • PAP    5 stycznia 2012 - 16:29
Prawo jazdy w nowej odsłonie

Ministerstwo transportu chce, aby nowy system zdawania na prawo jazdy zaczął obowiązywać od stycznia 2013 r., a nie od połowy lutego br. W związku z tym chce znowelizować ustawę o kierujących pojazdami.
Jak poinformował w czwartek na konferencji prasowej minister transportu Sławomir Nowak, odpowiednie propozycje zmian ustawowych trafiły już do Sejmu, a on sam jest po rozmowach z przewodniczącym sejmowej komisji infrastruktury, szefami koalicyjnych klubów parlamentarnych oraz z Marszałek Sejmu w sprawie szybkich prac nad nowelizacją ustawy.

Szef resortu transportu wyraził nadzieję, że zmiany proponowane przez resort są na tyle proste, że ani w Sejmie, ani w Senacie prace nad nimi nie będą się przedłużały.

- Podjęliśmy decyzję w resorcie, aby wystąpić do Sejmu z prośbą o przedłużenie vacatio legis do stycznia 2013 r.- powiedział Nowak. - Mam nadzieję, że do końca miesiąca nowelizacja trafi do prezydenta - dodał.

Czytaj też: Nie ma VAT od prawa jazdy

Ustawa o kierujących pojazdami została uchwalona na początku stycznia ubiegłego roku, a prezydent podpisał ją 26 stycznia 2011 r. Większość zapisów ustawy, w tym te określające warunki prowadzenia egzaminów, miały wejść w życie 11 lutego br. Ustawa określa, że egzamin państwowy dotyczący wszystkich kategorii prawa jazdy będzie przeprowadzany przez wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego.

Nowak powiedział w czwartek, że ma "przekonanie graniczące z pewnością", iż wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego nie są przygotowane do prowadzenia egzaminów na prawa jazdy na nowych zasadach. - Lepiej dla komfortu zdających na prawo jazdy i działania systemu, by te zmiany weszły w życie później - znaczył minister.

- Będziemy pracowali na najbliższym posiedzeniu Sejmu, aby system obecnie obowiązujący funkcjonował jeszcze przez rok. Przez ten czas będziemy mieli pełną gwarancję, że wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego dadzą sobie radę z nowym systemem - powiedział minister.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.