PARTNER PORTALU
  • BGK

Prawo łowieckie do Trybunału

  • PAP/AT    5 kwietnia 2018 - 06:27
Prawo łowieckie do Trybunału
Inicjatywę posłów Kukiz'15 popiera prof. Jan Szyszko (PiS), były minister środowiska (fot.shutterstock)

Posłowie Kukiz'15 chcą zaskarżyć prawo łowieckie do Trybunału Konstytucyjnego.
Prawo łowieckie ma być zaskarżone do Trybunału Konstytucyjnego - ustalił "Nasz Dziennik".

Inicjatywę w tej sprawie podejmują posłowie klubu Kukiz'15 i będą zbierać podpisy wśród posłów z innych ugrupowań. Sam klub Kukiz'15 - liczący 29 członków - nie ma bowiem wystarczającej liczby 50 posłów, niezbędnej do złożenia wniosku o zbadanie sprawy przez Trybunał Konstytucyjny. Ale raczej nie powinno być z tym problemów, bo taki wniosek - według nieoficjalnych informacji - może liczyć na poparcie m.in. części posłów PSL i niezrzeszonych - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Czytaj też: Zmiany dla myśliwych. Nowelizacja podpisana

"Jesteśmy w trakcie przygotowania takiego wniosku. Być może w przyszłym tygodniu będzie już gotowy, a na pewno chcemy go złożyć podczas najbliższego posiedzenia Sejmu" - potwierdza informacje "Naszego Dziennika" przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jarosław Sachajko (Kukiz'15). To najbliższe posiedzenie Sejmu zaplanowane jest na 11-12 kwietnia.

Inicjatywę posłów popiera prof. Jan Szyszko (PiS), były minister środowiska. "Prawo łowieckie w formie, w której w tej chwili obowiązuje, jest w moim przekonaniu rzeczywiście niezgodne z Konstytucją i tego rodzaju wniosek na pewno jest uzasadniony" - powiedział w rozmowie "Naszym Dziennikiem" poseł Jan Szyszko.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • zenek, 2018-04-09 17:33:44

    Brawo nie dajcie się Myśliwi .a rolnicy jeszcze się obudzą tak wam do pomorze PIS