PARTNER PORTALU
  • BGK

Prawo łowieckie, nowe obowiązki w gestii wojewody

  • farmer.pl    19 lutego 2016 - 16:50
Prawo łowieckie, nowe obowiązki w gestii wojewody
Prawo łowieckie wchodzi pod obrady Sejmu. (fot. pixabay)

Szacowanie szkód i wypłata odszkodowań będzie w gestii wojewody. Powstanie Państwowy Fundusz Odszkodowawczy, dofinansowany przez budżet państwa. Łączne koszty wprowadzenia nowych zasad szacowania i wypłacania odszkodowań za szkody łowieckie wyliczono na ok. 55 mln zł rocznie.
W porządku dziennym rozpoczynającego się w najbliższą środę (24 lutego) posiedzenia Sejmu zaplanowano rozpoczęcie pracy nad poselskim projektem ustawy o zmianie ustawy - Prawo łowieckie.

Projekt autorstwa posłów PiS wpłynął do Sejmu 15 stycznia. Dotyczy zwiększenia zaangażowania Skarbu Państwa i jego przedstawicieli w procesie gospodarki łowieckiej w Polsce (w tym wypłaty odszkodowań rolnikom za straty wyrządzone przez zwierzynę łowną) oraz utworzenia Funduszu Odszkodowawczego.

W swoich głównych założeniach projekt jest zbliżony do przedstawionego nieco wcześniej przez Klub Kukiz'15. Uwzględnia też przygotowane wcześniej przez PiS rozwiązania.

Zakłada wynagradzanie przez wojewodę szkód wyrządzonych przez dziki, łosie, jelenie, daniele i sarny oraz w wyniku polowania.

Wojewoda dokonuje też oględzin i szacowania szkód, a także ustalania wysokości odszkodowania.

Więcej tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.