Prawo zamówień publicznych: W Niemczech łatwiej niż w Polsce

Informacji o przetargach w Niemczech najlepiej szukać na portalach poszczególnych landów. Prawo jest złożone, ale nie tak uciążliwe jak w Polsce.
Prawo zamówień publicznych: W Niemczech łatwiej niż w Polsce
W ostatnim czasie jest zauważalne duże zainteresowanie polskich przedsiębiorców uczestnictwem w przetargach na rynku niemieckim (fot.shutterstock)

Nie jest niczym nowym stwierdzenie, że bogaty rynek niemiecki stwarza niemałe szanse także dla polskich biznesów. Jest na wyciągnięcie ręki, więc warto z tego korzystać. Według znawców tamtejszych realiów gospodarczych i prawnych warto nawet pokusić się o uzyskanie zamówienia publicznego. Twierdzą, że jest to łatwiejsze niż się wydaje, a chętnych wciąż przybywa - pisze "Puls Biznesu".

Czytaj też: Rewolucja w zamówieniach publicznych. Rząd przyjął projekt nowelizacji

"Faktycznie w ostatnim czasie jest zauważalne duże zainteresowanie polskich przedsiębiorców uczestnictwem w przetargach na rynku niemieckim" - mówi Robert Siwik, przewodniczący komisji ds. zamówień publicznych Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK), partner zarządzający Kancelarii Prawnej Bierć Siwik & Partners.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU