Preferencyjne kredyty dla samorządów

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 29-03-2011
  • drukuj
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego określiło warunki i tryb udzielania gminom kredytów z Funduszu Rozwoju Inwestycji Komunalnych.
Preferencyjne kredyty dla samorządów

Gminy, ich związki, a także powiaty i związki powiatów mogą się ubiegać o preferencyjne kredyty z Funduszu Rozwoju Inwestycji Komunalnych – informuje „Rzeczpospolita”.

Pieniądze te można przeznaczyć na przygotowanie niezbędnej dokumentacji projektowej, koniecznej do ubiegania się o dofinansowanie inwestycji z funduszy unijnych, środków Mechanizmu Finansowania Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Kredyty udzielane są za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego

Jak wynika z rozporządzenia, które wchodzi w życie 30 marca 2011 r., kredyt taki będzie przyznawany na wniosek zainteresowanego samorządu. Należy go przygotować i złożyć na specjalnym formularzu, którego wzór opracuje BGK.

W rozporządzeniu określono również, jakie dokumenty należy do wniosku dołączyć. Są to m.in. opis planowanej inwestycji, wyciąg z planu miejscowego, opinie banków prowadzących rachunek jednostki czy bieżąca uchwała budżetowa wraz z prognozą dotyczącą budżetu na kolejne trzy lata – pisze „Rzeczpospolita”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

PARTNER SERWISU