Premier powołał pełnomocnika do walki z biurokracją

Adam Jasser został pełnomocnikiem prezesa Rady Ministrów do spraw ograniczania Biurokracji. Jego zadaniem jest znoszenie barier administracyjnych w życiu publicznym.

Do głównych kompetencji pełnomocnika należy koordynacja działań rządu mających na celu likwidację zbędnych przepisów oraz zwalczanie utrudnień prawnych, jakie codziennie napotykają obywatele i przedsiębiorcy.

Pełnomocnik odpowiada za monitorowanie działań rządu i wspieranie inicjatyw mających na celu walkę z nadmiernymi regulacjami w życiu publicznym. W jego gestii leży przegląd dokumentów i projektów aktów prawnych, nad którymi pracuje rząd, a następnie wybór propozycji priorytetowych z punktu widzenia zmniejszania biurokracji. Pełnomocnik może również udzielać rekomendacji co do trybu prac nad tymi projektami.

W celu skutecznej realizacji swoich obowiązków pełnomocnik współpracuje z rządem, Sejmem, a także z organizacjami pozarządowymi.

Pełnomocnik jest organem pomocniczym premiera.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

A zgodnie z wszechwładnym " Prawem Parkinsona ", Tych doradców armia musi być stworzona; Żeby mogły walczyć, od rana do rana, Z rakiem biurokracji, Premiera organa.

Eterno Vagabundo, 2010-09-16 05:51:35 odpowiedz

Jednych zwolnią /tych niewygodnych/ a drugich obsadzą pod inną nazwą na ich miejsce.Tusk - Pomysłowy Dobromir.

Artiko, 2010-09-02 20:08:21 odpowiedz

Z tych, co są zatrudnieni, czy z tych, których planował zatrudnić? Planował- to może złe sformułowanie, ten rząd nie planuje, nie przcuje, lecz "trwa".

Stanisław, 2010-09-01 22:02:08 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU