PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydenci miast chcą spotkania z Kopacz i Dudą

  • DGP    14 lipca 2015 - 12:30
Prezydenci miast chcą spotkania z Kopacz i Dudą
Równie duże obawy u przedstawicieli władz lokalnych budzą pomysły wypływające z otoczenia Ewy Kopacz, jak chociażby ten dotyczący podwyższenia kosztu uzyskania przychodu (fot. fotolia)

Samorządy na obietnicach opozycji i rządzących mogą wiele stracić, dlatego prezydenci największych miast zrzeszeni w Związku Miast Polskich zabiegają o spotkanie z premier Ewą Kopacz i prezydentem elektem Andrzejem Dudą.
Zmniejszanie obciążeń podatkowych obywateli obniży lokalne budżety. Dlatego włodarze miast sugerują rozwiązania, które zagwarantują im utrzymanie dochodów z udziału w PIT na poziomie nie mniejszym niż w 2015 r. - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Największe obawy budzi propozycja PiS dotycząca podniesienia do 8 tys. zł kwoty wolnej od podatku. Kraków wyliczył, że może to spowodować spadek jego dochodów z PIT o 220–230 mln zł, Bydgoszcz szacuje stratę na 70 mln zł, a Toruń – na poziomie 50 mln zł, co stanowi 4 proc. tegorocznego budżetu miasta. Jak na naszą prośbę wyliczyło Ministerstwo Finansów, samorządy w całej Polsce straciłyby 8,7 mld zł.

Cały artykuł można przeczytać tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.